Design a site like this with WordPress.com
Začíname

Väčšina očkovaných si myslí, že sa nenakazí

Slobodnému vysielaču sa podaril ďalší skvelý “úlovok”, keď v pondelok mal moderátor Stanislav Novotný v relácii Na prahu zmien molekulárnu biologičku a genetičku Soňu Pekovú a takmer dve aj pol hodiny analyzovali to najdôležitejšie zo súčasnej korona-situácie – samotný vírus, mutácie, testovanie, očkovanie, druhy vakcín. Zároveň, aj vďaka otázkam poslucháčov, sa doktorka Peková mala možnosť vyjadriť ku kritike, ktorá sa za posledné obdobie na ňu nazbierala – napríklad, že podporovala testovanie, čím akoby “zradila”, a vrátila sa tiež ku kvázi neúspešnej predpovedi konca problémov s koronou, ktorý mal prísť v decembri minulého roka.

Rozhovor s rodáčkou z Bojníc nájdete na tomto linku: https://hearthis.at/slobodnyvysielac/na-prahu-zmien-147-2021-10-18/

Dajte sa zaočkovať. Dvakrát aj trikrát, hovorí nám reklama aj predstavitelia vlády a podporuje to aj Matovičova lotériová kampaň. Vraj je to jediná záchrana, hovoria takí lekári ako laureát Sabaka, profesor Krčméri aj pediatrička Prokopová. Hovoria,  že toto očkovanie chráni aj pred tým, aby sme iných neinfikovali kovidom. Ale v praxi vidíme, že očkovaní, stále častejšie infikujú iných. Je to spôsobené aj tým, že sa nemusia testovať, môžu sa pohybovať neobmedzene, sú často asymptomatickí a tak práve oni nebadane rozširujú infekciu na iných. Vraj keď budete očkovaní nebudete mat taký zlý priebeh, hoci aj veľa plne očkovaných má zlý priebeh. Vraj keď budete očkovaní, nebudete musieť do nemocnice, hoci aj očkovaní sú s kovidom v nemocniciach. Situácia v zahraničí na to jednoznačne upozorňuje, napríklad v Izraeli dennodenne 61% všetkých infikovaných a dva krát zaočkovaných a tiež väčšina hospitalizovaných s ťažkými kovidovými stavmi, boli očkovaní.  Reklamou nás presviedčajú, že keď dostaneme dve dávky (tri dávky…) budeme plne imunizovaní, nebudeme šíriť vírus na svojich blízkych  a budeme pred kovidom chranení. Ale niektoré autority (CDC) nás varujú a v praxi to aj sami vidíme, že vírus môžu zaočkovaní šíriť rovnako ako nezaočkovaní, môžu rovnako ochorieť, môžu rovnako ťažko ochorieť, môžu byť aj intubovaní a daní na ventilátor a že môžu aj zomrieť.

V DSS v Ubli boli všetci klienti zaočkovaní a z celkového počtu 18 bolo v septembri deväť pozitívnych a dvaja zomreli. Viac podrobností o osude pacientov v DSS v Ubli už do médií nepreniklo.
Zatiaľ iba v jednej zo siedmich DSS, kde poskytujem zdravotnú starostlivosť na území BSK máme od konca septembra kovid. Zatiaľ je infikovaných 31 zaočkovaných, ale aj 10 nezaočkovaných pacientov. Negatívnych zostáva zatiaľ 20 zaočkovaných a 5 nezaočkovaných. 10 pacientov s kovidom je aktuálne hospitalizovaných. 6 zaočkovaných, z nich dve pacientky pre náhle zlyhanie obličiek, dve po páde s úrazom hlavy, jeden pre kovidový zápal pľúc a jedna pre pravdepodobne chrípkový zápal pľúc. Štyria hospitalizovaní sú nezaočkovaní, z nich jeden bol pôvodne hospitalizovaný pre cievnu príhodu a teraz leží so septickými dekubitmi, už na doliečovacom oddelení, jedna pacientka bola hospitalizovaná pre embóliu a trombózu, jedna po páde s úrazom hlavy a jedna nezaočkovaná pacientka má kovidovú pneumóniu. Ďalšie dve pozitívne testované pacientky v nemocnici už zomreli, jedna zaočkovaná na obojstrannú kovidovú pneumóniu a jedna nezaočkovaná na cievnu príhodu. Tieto naše čísla zo Slovenska sú malé, avšak vôbec nepotvrdzujú, že by očkovaní nemohli ochorenie šíriť, nemohli ochorieť, ani že by nemohli byť hospitalizovaní, či nemohli zomrieť na kovid, či s kovidom. V Izraeli keďže tam bolo 61% ľudí zaočkovaných, tak aj viac zaočkovaných bolo v nemocniciach a zomrelo. Na Slovensku keďže máme zatiaľ situáciu opačnú a 58% ľudí je nezaočkovaných tak by to malo byť logicky naopak, viac môžu byť postihnutí ľudia zo skupiny nezaočkovaných, ktorých je väčšina. Vyzerá to tak, že očkovanie proti kovidu v skutočnosti nemá na priebeh kovidu nijaký  podstatný vplyv a ochorenie sa vyskytuje rovnako, teda rovnomerne, medzi zaočkovanými aj nezaočkovanými. Zaujímavý poznatok, ktorý vyplýva z uvedeného je aj to, že iba dvaja z 10 hospitalizovaných sú hospitalizovaní primárne pre kovid pneumóniu. A akoby o tom, či niekto ochorie a hlavne ako dopadne, rozhodovali aj iné faktory ako očkovanie. Ja si myslím, že  priebeh kovidu závisí pravdepodobne od toho či u pacientov bola včas nasadená účinná liečba. Ja dávam každému pacientovi či je očkovaný alebo neočkovaný, hneď od začiatku komplexnú liečbu podľa protokolu prof. Maríka založenú na podávaní Ivermektínu, vitamínu D a acylpyrínu, alebo antikoagulačnej liečby. Ivermektín podávame na predpokladanú delta variantu vo zvýšenej dávke a to 0,4 mg/kg hmotnosti a u vitamínu D sme prvýkrát použili syntetický vitamín D alfakalcidol, ktorý má rýchlejší nástup účinku než vitamín D3 a to v dávke 1 ug denne. Toľko zatiaľ moje vlastné skúsenosti s novým delta kovidom v DSS.

Aktualizácia:
Dnes 23.10.2021 zomrela v tejto DSS ďalšia moja plne zaočkovaná pacientka s prejavmi kovidového zápalu pľúc. Zaočkovaní mi tak zomreli na kovid už dvaja (91 a 93 roční) pacienti. Z nezaočkovaných na kovid mi nezomrel zatiaľ nikto. https://blog.hlavnespravy.sk/28241/podliehaju-iluzii-vacsina-ockovanych-si-mysli-ze-sa-nenakazi/

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: