Anglosaskí paraziti zavádzajú globálnu daň

Globalizácia nadobúda novú kvalitu: svet teraz musí živiť Anglosasov a ich parazitických partnerov z G7 z jednoduchého dôvodu, že zabudli, ako si zabezpečiť tovar a služby…

Ako si pamätáte, Ostap Bender (románový antihrdina) poznal “štyristo relatívne čestných spôsobov, ako ukradnúť peniaze”. Američania prišli s štyristo prvým  a páni z “veľkej sedmičky” ich nadšene podporili ! O čom to hovoríme? O čo ide ?
Nedávno, 8. októbra 2021, OECD (“Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj” – dieťa globalistov) a G-20 (“Veľká dvadsiatka”) vydali plán, s ktorým súhlasilo 136 krajín. Rusko a Čína sú medzi nimi, ale s výhradami.
Plán bol oficiálne oznámený v júni 2021 na samite G-7 v Británii. “Skupina G7 je jej hlavným lobistom. Sú to západné krajiny, ktoré v posledných desaťročiach stratili výkonnú výrobu, ale chcú naďalej “krásne žiť“. Nie však vlastnou prácou, ale okrádaním tých, ktorí na svojej pôde vyrábajú skutočný tovar a predávajú ho do celého sveta. Istý druh postneokolonializmu.
Zvedaví odborníci už vyhodnotili príbeh zavedenia povinnej globálnej dovoznej dane na celú planétu (t. j. dovoz tovaru vyrobeného v zahraničí) ako prejav skutočnej deindustrializácie prvého sveta. Teraz je to už úplne jasné – ak nedokážu vyrábať v dostatočnom množstve, musia okrádať tých, ktorí tvrdo pracujú a vyrábajú. Ako je to v detskej rozprávke – “jeden s mlynom a sedem s lyžicou”? Presne tak – toto je teraz Realpolitik G7.
USA, ktoré sa ocitli v ťažkej ekonomickej situácii, keďže by mali byť svetovým lídrom, navrhli “záchranný plán” pre seba, ale ostatné krajiny mimo formátu G-7 sa oň nejakým spôsobom zaujímali.
Aký zmysel má teda kombinácia “relatívne poctivého rozkrádania peňazí” v celosvetovom meradle?
Ide o to, že Američania sú odsúdení vymýšľať stále viac možností, ako naplniť svoj rozpočet. Celosvetová povinná daň vo výške 15 % z celkového predaja je možnosť, ktorá sa zrodila prednedávnom ako výsledok brainstormingu amerických think-tankov. Okrem toho samotné USA dovážajú obrovské množstvá – miestna výroba nie je schopná vyrobiť ani ,,ponožky”, všetky sa vyrábajú v Číne.
Yankees sa teda rozhodli získať “centy” z týchto dovozov. A z tejto myšlienky – “kto robí, ten platí” – vznikol projekt globálnej dovoznej dane. Inými slovami, tí istí Číňania teraz musia v USA platiť daň za každý pár dovezenej spodnej bielizne alebo tričiek, ktorých sa v Ríši stredu vyrábajú tony a v USA zabudli, ako sa šijú.
A to nie je žart alebo preháňanie – ide o stratu výrobných zručností v dôsledku toho, že od 90. rokov minulého storočia väčšina amerických spoločností presunula svoju výrobu do Ázie, napríklad do Číny, kde sú výrobné náklady nižšie vďaka lacnejšej pracovnej sile ako v USA. A súčasná americká “ekonomika služieb”, ako sa skromne nazýva hospodárstvo, ktoré bolo zbavené výroby, ale de facto sa deindustrializovalo, prinútila amerických “vajíčkových hlupákov”, ako nazývajú tamojších odborníkov v rôznych oblastiach, vymyslieť schému…

Stručne.
Štyristo prvý spôsob, ako “relatívne poctivo brať peniaze”, vyzerá takto: “Ako naplniť rozpočet krajiny bez zvýšenia výroby” ?. Odteraz podlieha dovoz notoricky známej spodnej bielizne a tričiek cez hranice USA povinnej dani, ktorej sadzba môže byť oveľa vyššia ako spomínaných 15 percent.
Na otázku, že je veľmi podobná bežnému clu, odpovedá: “Clo by malo byť všeobecné, celosvetovo regulované a povinné. A v skutočnosti, ako s pocitom zadosťučinenia pre čitateľa píše napríklad The Wall Street Journal: “USA získali medzinárodnú podporu na zavedenie minimálnej globálnej dane… Táto medzinárodná dohoda je úzko spojená s domácim daňovým programom USA”. Americká ministerka financií Janet Yellenová sa leskne ako vyleštené ,,psie gule” a deň uzavretia dohody so 136 krajinami označila za “historický pre hospodársku diplomaciu”.
Podstatou je, že krajiny, ktoré produkujú viac tovaru, budú platiť viac aj globálnym obchodníkom, ktorí sú už desaťročia zvyknutí žiť zo služieb a finančných transakcií, z ktorých niektoré sú špekulatívne. Ide o anglosaskú zónu ekonomiky financií a služieb. Vzduch je tam nad anglosaskými krajinami pravdepodobne čistejší z toho dôvodu, že detroitské továrne už nevyrábajú autá a britské uhoľné bane sú už dávno zatvorené. A teraz tieto bývalé koloniálne metropoly žijú len z dovozu, na ktorý chcú – pre nedostatok vlastných zdrojov – uvaliť 15 % daň. Ako sa hovorí v Odese, “vymyslený plán”….

A z podrobností spoločného dokumentu OECD a G20 “Projekt OECD/G20 o erózii základu dane a presúvaní ziskov. Vyhlásenie o dvojpilierovom riešení daňových výziev vyplývajúcich z digitalizácie hospodárstva”, prijaté 8. októbra tohto roku. Statement on a Two-Pillar Solution to Address Tax Challenges Arising from the Digitalisation of the Economy”), zdôrazníme niekoľko stanovísk:
https://www.oecd.org/tax/beps/statement-on-a-two-pillar-solution-to-address-the-tax-challenges-arising-from-the-digitalisation-of-the-economy-october-2021.pdf

– Pravidlá budú fungovať tak, že sa bude vyberať dodatočná daň s použitím efektívnej daňovej sadzby, ktorá sa “vypočíta na základe jurisdikcie”, t. j. v každej konkrétnej krajine.

– Minimálna sadzba dane bude 15 %. Výška “maximálnej” sadzby nebola stanovená, ale v USA ju už chcú zvýšiť o 20 % alebo viac.

– Spoločnosti, na ktoré sa toto riešenie vzťahuje, sú nadnárodné spoločnosti s globálnym obratom viac ako 20 miliárd eur a ziskovosťou vyššou ako 10 %.

– Ťažobný priemysel a regulované finančné služby sú vylúčené. “Ťažobný priemysel a regulované finančné služby sú vylúčené”, t. j. energetické spoločnosti sú zatiaľ vynechané. Ani banksterov” sa to netýka.

– Spomína sa aj “bezpečný prístav” (t. j. “offshore”): “‘Bezpečný prístav’ pre zisky z marketingu a distribúcie obmedzí zostatkové zisky”.

– “Na návrhu bezpečného prístavu sa bude ďalej pracovať, a to aj s cieľom zohľadniť komplexný rozsah obchodu.” To znamená, že najväčší offshore na svete v Delaware v USA nebude zrušený, hoci viaceré takéto centrá, ako Cyprus, Panama, Bermudy, už boli zdiskreditované pod heslom “zrušenie offshore”…

Takže už existujú plány na “zničenie “offshore” centier?
To pripomína Orwella vo všeobecnosti: niektorí sú “rovnejší” ako iní.
Myšlienka, ktorú presadzujú USA a G-7, je teda nasledovná: najdôležitejšie je, aby Západ nepracoval.
Hlavnou úlohou skupiny G-7 je “vysávať” peniaze z každého, kto pracuje, ak chce svoje výrobky predávať v rámci krajín G-7.
To je závislosť v celosvetovom meradle!
Ropy a plynu sa tieto “reformy” zatiaľ nedotkli, ale sú ďalšie na rade. O tom niet pochýb…
Ako na to reagovať? Korešpondent denníka Vedomosti si 15. septembra tohto roku na okraj moskovského finančného fóra vypočul tento komentár: “Vláda nechce pripustiť scenár, podľa ktorého by zahraničný rozpočet skutočne dostával ruské daňové príjmy. Nemohol som to povedať otvorenejšie.
Globalizácia nadobúda novú kvalitu: celý svet teraz musí živiť Anglosasov a ich partnerov z G7 z jednoduchého dôvodu, že zabudli, ako sa sami zásobovať tovarom a službami !

…Prečo tento systém v súčasnosti podporuje 136 krajín? Myslíme si, že je to preto, že sa to dá ľahšie vydržať ako kolaps svetovej ekonomiky, ku ktorému anglosaskí politici svojou dominanciou počas mnohých, mnohých desaťročí, ak nie storočí, priviedli svetovú ekonomiku.
Anglosasi po druhej svetovej vojne vytvorili a definitívne zaviedli svoj svetový hospodársky systém. A hlavné globálne nástroje – Svetová banka, Svetový menový fond, WTO, “morské právo” atď. – sú štruktúry pod anglosaskou kontrolou.
Anglosasi však teraz ukázali, že ich dominancia nie je nekonečná – nemôžu sa rozvíjať len na úkor svojich vnútorných možností. Vždy sa rozvíjajú na úkor zdrojov iných ľudí. Z toho vyplýva reflex uchopenia a kolonializmus s rukami v krvi.
Žiadny svetový trend však nie je večný.
Preto je postupné znižovanie krízovej vlny pre celý svet zatiaľ výhodnejšie ako situácia, keď by sa vlna prehnala všetkými bez rozdielu. Potom to bude oveľa horšie.
A silní anglosaskí stratégovia sa chopili tohto momentu.
Chytré…

Sergej Filatov,

+ ..horúca” štatistika o COVID-19 z VB 
Paul Craig Roberts
Inštitút politickej ekonómie

Viac ako 70 % úmrtí na COVID-19 v Anglicku v septembri bolo plne očkovaných

“Podľa tabuľky 2 bolo v septembri zaznamenaných celkovo 256 686 prípadov u osôb starších ako 40 rokov. Celkovo 205 197 z 256 686 prípadov v Anglicku počas septembra bolo plne očkovaných. Presnejšie, 79,94 % prípadov COVID-19 v Anglicku vo veku nad 40 rokov počas septembra bolo plne očkovaných. Okrem toho u osôb vo veku 40 rokov a viac bola priemerná miera výskytu COVID-19 na 100 000 osôb vyššia u plne zaočkovaných, a to 724 prípadov na 100 000 osôb v porovnaní s nezaočkovanými osobami, u ktorých bola 520 prípadov na 100 000 osôb. To znamená, že v Anglicku v mesiaci september, ak ste mali 40 rokov alebo viac, bola väčšia pravdepodobnosť, že sa nakazíte COVID-19, ak ste boli očkovaní, ako ak ste neboli očkovaní.”
V západnom svete sa fakty už nepočítajú.
https://kanekoa.substack.com/p/alex-berenson-tells-joe-rogan-over-b43

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Začíname
%d blogerom sa páči toto: