Výzva ministerstvu zdravotníctva: Vydajte pokyn na liečbu covidu ambulantnými lekármi

audio na linku

Na Slovensku počas tretej vlny Covidu 19 denne pribúdajú stovky nových infikovaných, nemocnice sú plné, zvyšok lekárov, ktorý ešte nezutekal do zahraničia, vyčerpaný a zúfalý. Pritom aj na Slovensku existujú ambulantní lekári, ktorí sa stále držia Hippokratovej prísahy a napriek všetkým prekážkam sa pacientom s Covidom 19 osobne venujú. Je ich však ako šafránu. Zrejme aj preto, lebo jediné všeobecné pokyny, ktoré vydalo Ministerstvo zdravotníctva ešte v marci tohto roka, ich priam od toho odrádzajú. Príklad vidíte nižšie. Odfotila som ho priamo v ordinácii všeobecného lekára.

Fotografia oznamu

Oznam

Oznam zakazuje chorým s príznakmi Covidu 19 navštíviť ambulanciu všeobecného lekára. Musia tam prísť dokonca s antigénovým alebo PCR testom.

Časť lekárov, ktorí vyliečili stovky pacientov bez hospitalizácie, pretože sa im venovali od prvých príznakov choroby, odporúča pokynmi od Ministerstva zdravotníctva posilniť ambulantnú starostlivosť. Je medzi nimi aj MUDr. Etela Janeková, ktorá v tom má úplne jasno. Pri ľahkom priebehu choroby domáca liečba a rady od lekára cez telefón postačujú. Ak je však ochorenie s horšími príznakmi, mal by pacienta okamžite vyšetriť obvodný ambulantný lekár, ku ktorému pacient patrí. Ten najlepšie pozná svojich pacientov a vie im rýchlo a účinne pomôcť. Tak by sa dalo predísť alebo zabrániť ťažkému priebehu ochorenia, napojeniu na pľúcnu ventiláciu, často so smrteľným koncom.

Zvuk: Janeková o ambulantnej starostlivosti

Preto vyzýva rezort zdravotníctva, aby začal konať v tejto veci.

Zvuk: Janeková výzva

Veľká optimistka však nie je, pretože sama opakovane listom ponúkla pomoc ministerstvu zdravotníctva, vychádzajúc zo svojich skúseností s úspešným liečením pacientov. Odpoveď bola zamietavá.

Zvuk: Janeková odmietnutie

MUDr. Janeková je lekárka, ktorá používala v druhej vlne na liečbu pacientov ivermektin. Až dovtedy, kým bolo povolené ho používať. Teda do 9.septembra tohto roka. Opakovanie požiadala  kompetentných o povolenie používať na liečbu ivermektín. Doteraz sa odpovede nedočkala.

Zvuk: Janeková ivermektin

A ako pri liečení svojich pacientov postupuje MUDr. Etela Janeková, ktorá vyliečila v troch vlnách Covidu 19 niekoľko stoviek svojich pacientov bez toho, aby museli ísť do nemocnice, alebo nedajbože, zomreli.

Zvuk: Janeková 1

Ak má však pacient doktorky Janekovej ťažkosti, príde priamo do ambulancie na vyšetrenie. Žiadny spomedzi pacientov, ktorých liečila Janeková, koronavírusu nepodľahol, pretože v jej ambulancii liečia covid ako zápalový syndróm celého organizmu.

Zvuk: Janeková 2

A čo odporúča v prípadoch, keď sa s takým prístupom u svojho obvodného všeobecného lekára nestretnete?

Zvuk: Janeková – nedať sa odbiť

Liečebné postupy prezentovala MUDr. Etela Janeková na anesteziologickej konferencii, aj publikované  v edičnom Rade Raabe v časti Interakcie liekov aj v infektologickom časopise Acta chemoterapeutika, takže lekári sa mali a majú možnosť s nimi oboznámiť.

Za povinnú liečbu pacientov Covidu 19 ambulantnými lekármi je aj MUDr. Slavomír Šuch, ktorého poznajú pacienti v Martine i na Orave. Ako definuje súčasný stav a aký postup postup navrhuje Šucha v tejto fáze pandémie? Uvádza na svojej facebookovej stránke. Citujem:

„Máme viac ako 2 milióny zaočkovaných, neznámy, alebo nezverejnený počet osôb, ktoré prekonali ochorenie, s príznakmi alebo bez.

Delta vírus je oveľa infekčnejší, jeho rozširovaniu nebránia rúška, ani buffky, a možno ani respirátory. Na druhej strane sa ukazuje, že nespôsobuje tak často ťažký priebeh.

Prekonanie ochorenia poskytuje väčšiu imunitu ako vakcinácia. Vakcinácia poskytuje väčšiu imunitu ako žiadne opatrenie.

Vakcinácia nie je bez vedľajších účinkov a sprievodných prejavov, ktoré môžu vyústiť a dosť často sa tak aj stáva, v dlhotrvajúce stavy ktoré znižujú kvalitu života, zvyšujú príznaky chronických, najmä reumatických ochorení, znižujú výkonnosť aj u zdravých športovcov a v zriedkavých prípadoch môžu spôsobiť nečakané úmrtie človeka, obvykle na komplikáciu spojenú s trombózou v cievnom riečišti.

Prekonanie delta vírusu u zdravého, mladého a bezrizikového človeka, vrátane detí, je najčastejšie bezpríznakové, alebo s prejavmi jednoduchej virózy dýchacích ciest, alebo tráviaceho traktu, ktoré nevyžadujú lekársky zásah, ani hospitalizáciu.“

Toľko doktor Šuch

A ako rieši súčasnú situáciu Ministerstvo zdravotníctva. V centrálnom registri zmlúv z 26.novembra tohto roka sa objavila zmluva medzi Slovenskom, v zastúpení ministra Lengvarského a nemeckou firmou Siemens o dodávke 10 miliónov testov za 26 miliónov eur, ktoré majú prísť do konce novembra 2022. Vie Lengvarský z vlastnej hlavy, že ešte aj o rok sa budú Slováci textovať? Alebo mu to opäť poradili farma firmy?

Zvuk: Lengvarský o tom, čo mu odporučili farmaceutické firmy

Na záver si doprajme zopár povzbudivých slov. Adresoval ich MUDr. Igor Bukovský nám všetkým, ktorí chceme a veríme v dobro na zemi.

Zvuk: Bukovský

Dagmar Vanečková https://www.hlavnespravy.sk/vyzva-ministerstvu-zdravotnictva-vydajte-pokyn-na-liecbu-covidu-ambulantnymi-lekarmi/2771536

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Začíname
%d blogerom sa páči toto: