Design a site like this with WordPress.com
Začíname

Desítkám milionů migrantů nebudou aplikovány vakcíny, za vedlejší účinky by totiž museli nést zodpovědnost výrobci

EU: Jak všichni dobře víte, tak za genetické preparáty, jejichž účinnost je pofiderní a vedlejší účinky více než časté (a ty dlouhodobé neznámé), nenesou výrobci ani nejmenší zodpovědnost. Z té je vyvázaly přímo vlády, které měly přesunout zodpovědnost buď na občana nebo na stát.  Pokud je ovšem kdokoli občanem země, která na sebe (případně občana) zodpovědnost nepřesunula, pak za vedlejší účinky zodpovídá právě výrobce. Jenže to se firmám, které moc dobře ví, že lidem nabízí šmejdy, nikterak nezamlouvá….

Desítky milionů přistěhovalců by mohly být bez vakcín z globálního programu, protože někteří farmaceutičtí giganti se obávají právních rizik škodlivých vedlejších účinků.

Jedná se o interní dokumenty od aliance pro vakcíny Gavi, které získala agentura Reuters. Mnoho farmaceutických gigantů požadovalo, aby byly postiženým proplaceny možné vedlejší účinky, které postihují jednotlivce, ze strany jejich státu, ale když vláda není pod kontrolou, není to možné.

Problém zahrnuje mimo jiné osoby vysídlené v důsledku krizí v Myanmaru, Afghánistánu a Etiopii, na které se nevztahuje vládní očkovací program. Zodpovědnost za případné vedlejší účinky by tak nesli výrobci, což oni odmítají.

Pro takové lidi byl globální očkovací program COVAX zřízen jako takzvaný humanitární nárazník, který má být spravován humanitárními skupinami. K tomu však neexistuje žádný mechanismus, který by nabízel kompenzaci.

Gavi spolupracuje s COVAXem společně s WHO. Uvádí, že zejména neziskovky, které žádají o dávky, nemohou nést právní riziko a že k dodávkám může dojít pouze tehdy, pokud sami farmaceutičtí giganti přijmou rizika.

Počet společností, které odškodnění za daných okolností akceptují, je malý a představuje menšinu výrobců vakcín v rámci programu. Více než dvě třetiny vakcín v nástroji COVAX pocházejí od společností Pfizer, AstraZeneca a Moderna. Jenže právě tyto společnosti odmítají za vedlejší účinky jakkoli zodpovídat.

Asi 167 milionů lidí se tak k dotyčným vakcínám vůbec nedostane. Natož, aby jim je někdo pod výhružkami nutil, jako to známe z Evropy či některých států USA….

Myslím, že občané dotčených zemí, které se neupsaly výše výše uvedeným farmaceutickým firmám, mohou být nakonec rádi, že nebudou zahrnuti do jednoho velkého globálního experimentu tak, jako například Evropané. Proč jsou do něj zahnuti právě Evropané je snad každému jasné… https://cz24.news/desitkam-milionu-migrantu-nebudou-aplikovany-vakciny-za-vedlejsi-ucinky-by-totiz-museli-nest-zodpovednost-vyrobci/

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: