Design a site like this with WordPress.com
Začíname

Svet po angloamericko-ruskej vojne na Ukrajine

Ako bude vyzerať svet potom, čo RF úspešne ukončí špeciálnu vojensko-technickú operáciu, zameranú na denacifikáciu a demilitarizáciu Ukrajiny ? Ponúkame jeden z možných scenárov vývoja, -jeden z tých pesimistickejších, najmä pokiaľ ide o jeho dopad na Slovensko.

 • V Kijeve zostane na prechodný čas pri moci Zelenskij alebo niekto z jeho vládnej štruktúry. Kijevská vláda vyhlási prímerie a po mierových rozhovoroch s Ruskom vyhlási Ukrajina neutralitu, zakáže banderovské organizácie, potrestá banderovských vrahov, zodpovedných za masakre v Odesse, Charkove a na Donbase. Uzná nezávislý štatút DNR a LNR a ruskojazyčných oblastí v Novorusku /Odessa, Dnepropetrovsk, Cherson/ a Malorusku /Charkov, Kijev/, ako aj nezávislý štatút autonómnych oblastí Podkarpatskej Rusi /s ukrajinsko-rusínsko-maďarsku trojjazyčnosťou/ a Bukoviny /s ukrajinsko-rumunskou dvojjazyčnosťou/. Kijev uzná rozhodnutie ľudu Krymu a Sevastopola odčleniť sa od Ukrajiny a začleniť do RF. Nová ukrajinská vláda, ktorá vzíde s nových volieb podpíše s RF Zmluvu o spolupráci, priateľstve a vzájomnej pomoci. Začne sa opäť intenzívna hospodárska spolupráca a kultúrne a spoločenské kontakty medzi oboma krajinami.
 • Západ neuzná novú „proruskú Ukrajinu“. Vyhlási voči nej hospodárske sankcie. Zruší bezvízový režim pre Ukrajincov. EU znemožní ďalší príchod a prisťahovalectvo Ukrajincov za prácou v EU. Situácia Ukrajincov, žijúcich a pracujúcich v SR sa stane neúnosná, z hľadiska rodinných kontaktov priam zúfalá. Bude ju potrené riešiť prostredníctvom neutrálnych humanitných organizácií.
 • Pohraničné pásmo medzi SR a pro-ruskou Ukrajinou obsadia vojská NATO, predovšetkým z USA. Aj vo vnútrozemí SR si NATO alebo USA vybudujú viacero základní, vrátane základní pre rakety s konvenčnými i nukleárnymi hlavicami. Občania SR utlmia v podmienkach všeobecného pohonu na všetko „ruské“ svoje aktivity proti americkej okupácii. V atmosfére strachu sa bude šíriť defetizmus a postupná ochota ku kolaborácii s tuhým pro-americkým slovenským režimom.
 • V SR a v ostatných krajinách Východnej Európy zavládne atmosféra nového mccarthyzmu, pohonu na ruských agentov a rusofilov. Akékoľvek alternatívne médiá budú zakázané a novinári a spolupracovníci týchto médií budú uväznení za „šírenie falošných informácií“ , poburovanie či dokonca vlastizradu. Predstavitelia opozície najmä vedie strán Smer SSD, LSNS, SNS, Republiky, čiastočne aj Hlasu SD budú kriminalizovaní a uväznení. Jedným z prvých bude najsilnejšia osobnosť opozície R.Fico.
 • V takejto atmosfére nebude možné realizovať petičnú akciu k referendum a ani referendum samotné. Predčasné voľby nebudú-naopak aj termín riadnych volieb sa posunie tak, aby sa situácia „normalizovala“ a aby v zmanipulovaných voľbách mohla nastúpiť ešte viac pro-americká vláda, ako je tá dnešná.
 • V kultúrnej a duchovnej oblasti bude amerikanizácia spôsobu života, anglosasizácia kultúry, umenia, médií, šoubiznisu, školstva, verejného života rýchlo napredovať. Objavia sa dokonca snahy o vyhlásenie angličtiny za druhý úradný jazyk. Prepíšu sa učebnice slovenskej histórie. Zrušia sa viaceré národné inštitúcie Maticou slovenskou počnúc a Lúčnicou končiac. Zavedie sa sobášenie homosexuálov a LGBTI a Gender sa stane kultúrnou normou. Dôjde k odlúčeniu štátu od cirkvi. Najmä katolícka cirkev sa dostane do polo-ilegálnej pozície. Dokonca aj v športe dôjde k takým zmenám ako je podpora populárnych anglo-amerických športov na úkor tradičných európskych resp. stredoeurópskych. Angličtina sa stane druhým vyučovacím jazykom na základných školách a to už od prvého ročníka.
 • Vo vybičovanej anti-ruskej hystérii v Maďarsku vyhrá voľby proti-orbánovská pro-americká sorosovská klika. Tá nastolí tvrdý protiruský režim a tak ako do SR aj do Maďarska prídu vojaci NATO a USA.
 • Pod tlakom USA sa Švédsko a Fínsko pridružia ku NATO, -s perspektívou riadneho členstva v NATO.
 • Akékoľvek hospodárske a spoločenské styky Západu s Východom /Ruskom, Bieloruskom, Ukrajinou, Kazachstanom at´d./ budú znížené na minimum. Prerušia sa aj kontakty medzi umelcami, vedcami, ale aj športovcami. Západ vybuduje na hraniciach Ruska, Bieloruska a Ukrajiny „železnú oponu“.
 • Prudko stúpnu ceny energií a potravín. EU sa dostane do ešte tvrdšieho područia USA, ako doposiaľ. O dodávkach energií do EU bude ako o bezpečnostno-strategickej otázke rozhodovať NATO, teda USA. Energetické a agrárne monopoly USA budú profitovať na zastavení dovozu energií a pšenice z Ruska.
 • Rusko, Bielorusko, Ukrajina a Kazachstan vďaka spolupráci s Čínou, Indiou, Iránom, Pakistanom, čiastočne aj Južnou Amerikou, Afrikou, arabskými štátmi a Izraelom s väčšími-menšími ťažkosťami bude hospodársky napredovať, i keď pomalšie, ako doposiaľ.
 • Mierne neutrálny status Číny v podmienkach znovurozdeleného sveta jej umožní dobiehať a predbiehať USA ešte rýchlejšie ako doposiaľ. V horizonte 2028 až 2O38 v dôsledku celosvetovej čínskej dominancie dôjde k novej reštrukturalizácii geopolitiky sveta, vrátene Európy. Slovensko sa vráti ku svojmu prirodzenému začleneniu do spoločenstva východoeurópskych prevažne slovanských krajín.

Tento scenár je možno príliš pesimistický. Pravdu povediac, aj my by sme boli radi, aby nebol príliš pesimistický. Realita môže byť predsa len ružovejšia. Môže však byť aj oveľa, oveľa temnejšia.

Na apokalyptické veštby je však zatiaľ predsa len priskoro.

Pekný slnečný predjarný deň – priatelia ! https://cyril.blog.pravda.sk/2022/02/25/svet-po-americko-ruskej-vojne-na-ukrajine/

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: