Zelenskij,-to je ten herec

Povinný úvod. Neobhajujem vojnu, ani vodcu jednej či druhej strany.

Mainstream tvrdí, že na Ukrajine žiadna genocída nebola. Iné zdroje tvrdia iné.

Nedokážem si predstaviť, že by imperátor v jednom z dvoch hlavných dôvodov k vojne blafoval. Asi nik lucidny nebude protirečiť, že táto vec je v RF o UA dostatočne a starostlivo zdokumentovaná a podložená. Počnúc od Pravého sektora, Azov, ….., Krym, Donbas, Luhansko.

Je na každom, aby si odpovedal na otázku: Aký je charakter režimu Ukrajiny? a s koho financovaním a podporou vznikal. Nevnucujem, iba odporúčam. A prečo nám médiá na toto dostatočne presvedčivo neodpovedali.

Mainstreamom negované: Jedna udusaná občianska vojna, dve horiace. Osem miliónov ľudí sedem rokov dennodenne týraných. Súkromnou ultranacionalistickou armádou s banderovskými princípmi mimo kontroly Kieva. Bez zástoja západného sveta. Prehlásení za zlých separatistov a teroristov. Vo volaní o pomoc neraz prezidentom slušne povedané poslaní do riti. Takisto údajný exodus s humanitárnym sanovaním ruskou stranou.

Je na každom, aby si odpovedal na otázku: Bola na Ukrajine genocída? a ako bola praktizovaná. Nevnucujem, iba odporúčam. A prečo nám médiá na toto dostatočne presvedčivo neodpovedali.

Teraz mentálne upratovanie.

Chápem a podporujem protivojnové postoje. Chcel by som ale vyzvať všetkých k tomu, aby sa protivojnový postoj nestal automaticky stránením jednej z bojujúcich strán tak, ako nám je to podsúvané. Dobre si rozmyslime, aby sme sa raz neprebudili s vedomím, že máme „krvavé paprče“ utreté do modro-žltej alebo červenej zástavy.

Verím, že tieto hrôzy prinesú reštart spoločenského vedomia v tom, že pripustenie propagandy a cenzúry môže mať vo svojich dôsledkoch apokalyptické dôsledky. https://peter4.blog.pravda.sk/2022/03/01/mame-krvave-paprce/

Zelenskij,-to je ten herec, ktorý na hesle „Zabezpečím Ukrajine mier !“ vyhral vojnu o prezidentský palác v Kijeve.

Zelenskij,- to je ten geroj Ukrajiny, ktorý už pár rokov intenzívne získaval zbrane zo Západu a za peniaze EU platil NAJVäČŠIU ARMÁDU EURÓPY /RF je euroázijská krajina/. Áno, to je ten militant, čo počtom vojakov svojej armády prevýšil také veľmoci ako Veľká Británia a Francúzsko, o Nemecku ani nehovoriac.

Zelenskij,-to je ten pestovateľ demokratických a humanitných hodnôt Európy, ktorý od svojho nástupu do funkcie nezastavil ostreľovanie obytných štvrtí miliónového Donecka a polmiliónového Luganska,-ale naopak, ešte ho ďalej zintenzívnil. To je ten herec v smutno-smiešnej roli poľného maršala, čo na začiatku tohto roka zhromaždil na Donbase úderné kliny s takmer 240 000 vojakmi, pripravené rozdrviť silou DNR a LNR a tak, zabezpečiť Ukrajine „mier“.

Zelenskij, to je ten na Západe taký obľúbený diplomat, čo neustále žiadal o prijatie do EU, no najmä do NATO. To je ten „lovely boy“, čo USA dovolil na Ukrajine zriadiť 47 pozorovacích postov a základní NATO resp. USA, zameraných proti Rusku. To je ten skvelý hostiteľ, čo na Ukrajine trvalo hostil vyše 20 tisíc vojakov z USA a ostatných krajín NATO a vyše 32 tisíc vojenských žoldnierov z cudziny. To je ten pohostinný človek, ktorý do všetkých štátnych inštitúcií pozval expertov, špecialistov a poradcov z krajín EU a USA, -vrátane pánov Mikloša a Dzurindu zo SR.

Zelenskij, to je ten mierotvorca, a záchranca sveta, čo tesne pred začiatkom ruskej špeciálnej operácie požadoval PRE UKRAJINU JADROVÉ ZBRANE.

Zelenskij, to je ten „Slovan“, čo ešte pred dvoma týždňami ponúkal USA vybudovanie letísk pre strategické americké bombardéry, pozorovacie lietadlá a základní na odpaľovanie striel z plochou dráhou letu a rakiet stredného a dlhého doletu s dlžkou letu do Moskvy 4-5 minút.

Zelenskij, to je ten smelý bojovník proti Rusom, čo práve dnes požiadal o možnosť, aby ukrajinskí /a dobrovoľnícki letci zo zahraničia/ mohli na darovaných lietadlách Mig a Suchoj lietať na bojové lety proti Rusom z územia Poľska. To je ten chytrák, čo vie, že ak by na to Poľsko pristúpilo, bol by to vysoko pravdepodobne začiatok TRETEJ a v dejinách ľudstva POSLEDNEJ VOJNY. Prečo ? Pretože Rusi by útočiace lietadlá z Poľska prenasledovali až po poľské hranice a ak by tesne pred nimi raketou zničili „ukrajinské“ lietadlo a úlomky z neho či z rakety by dopadli na Poľsko,-Poliaci by to prehlásili za útok proti nemu a aktivizovali by 4.článok NATO. Zelenskij vie, že by to znamenalo priamy boj Ruska z NATO a zahájenie termonukleárnej vojny, ktorá by nemala víťaza a ktorú by žiaden človek neprežil.

Zelenskij-to je ten politik mieru, čo prehlásil, že vojna s Ruskom skončí až v Moskve, -smrťou posledného „moskaľa“.

Zelenskij-to je ten génius, čo prehlásil pri komentovaní mierových rokovaní v Bielorusku, že vojna je síce zlá vec, ale že existuje čosi ešte horšie ako vojna . A síce PREHRATÁ VOJNA. A my dodávame, že pre Zelenského existuje aj čosi horšie ako mier. A to je prehratý mier. Mier, v ktorom Zelenskij nielenže už nikdy nebude žiadnym prezidentom, – ale pokiaľ včas neujde na Západ – bude iba odsúdencom na doživotie alebo jednou z obetí vojny proti Rusku, ktorú sám vyprovokoval.

Zelenskij. Aké pekné priezvisko, hoci v jeho prípade nepôvodné, po-ukrajinčené. Ako pekne navodzuje zelenú jar a zelenú ratolesť mieru. Lenže aká je to pasca,-nastavená aj cez zelené, mierové priezvisko pre naivných Ukrajincov a naivných občanov Západu. Zelenskij-aký je to tragický omyl Európy.

Zelenskij,-aká je to obrovská hrozba pre životy Ukrajincov a Rusov, ale aj pre nás Slovákov a pre všetkých obyvateľov Zeme.

ZELENSKIJ . TO JE SMRTEĽNE JEDOVATÝ ZELENÝ HAD. To je mamba zelená, ohrozujúca mier v Európe a na celom svete. -Lovci hadov, -kde ste ? https://vajansky.blog.pravda.sk/2022/03/01/zelenskij-mamba-zelena/

Na úvod chcem povedať, že som vojnu videl iba vo filmoch a nikdy som ju nezažil a ani nechcem zažiť. Dá sa povedať, že zatiaľ som generácia bez-vojnovej šťasteny. Vojna s brutalitou a násilím sú mi odporné. Vynikajúci film Pianista so zobrazenou naturalitou, s geniálnym Brodym v hlavnej úlohe, ju dokonale musí zhnusiť každému. Kvôli vojne som nespoznal babku s dedkom a dvoch strýkov. Prečo som toto napísal? Preto, aby ma nikto nemohol obviňovať z podnecovania vojny.

24. Februára sa však stalo to, čo nikto nechcel. Rusko inváziou začalo útočiť na ukrajinské vojnové ciele. Pripomínam, že nie civilné. Prezident Putin charakterizoval vpád na bratskú Ukrajinu ako demilitarizáciu a denacizáciu Ukrajiny. A povedal, že Rusko v záujme bezpečnosti ráta so všetkými sankciami. Sankcie totiž nikdy nikde a nepriniesli ani v takejto situácii výsledok. A zakaždým sa minuli účinkom. Spomeniem Kubu, ktorá sa so sankciami USA vysporiadala po svojom. Doplatili na to len samotní Kubánci, nie vedenie štátu!!! Aj dnes na to doplácajú obyčajní ľudia a najnovšie aj športovci! Ale nielen Putin si uvedomuje, že bezpečnosť krajiny je nadriadená ekonomickým stratám.

Je až neuveriteľné, ako všetci odsudzujú prezidenta Putina z agresie. Naši politici sa predháňajú v tom, kto na neho najviac nabrýzga a nielen naši, ale aj európski. A americký prezident Biden ho šetril najmenej. Nazval ho vojnovým zločincom. Škoda, že tak neotituloval svojich predchodcov za vojny vo Vietname, v Iraku, v Líbyi, v Sýrii a v ďalších krajinách, kde USA napríklad iba pod prezidentovaním Clintona, Busha ml. a Obamu počas 24-och rokov napadli 23 štátov a v nich zanechala americká vojenská čižma 11 miliónov mŕtvol, ďalšie desiatky miliónov zranených, ruiny a trvalé stopy. A zakaždým to bol pre USA kšeft vojenský a potom pri obnove – ekonomický. Koľko prezidentov v Južnej Amerike a Afrike padlo za obeť po čudesných pádoch lietadiel a havárií, lebo nechceli zapredať svoj ľud americkým ekonomickým dravcom. Dodnes na túto agresívnu politiku trpí napríklad najväčší producent ropy Venezuela, ktorá má zo svojho produktu minimum peňazí, pretože hlavné dividendy prúdia do vreciek vlastníkov v USA!

V súvislosti s inváziou mi zarezonovali dve televízne vystúpenia dvoch expolitikov, ktorí by mali o tejto problematike čušať a vôbec sa k nej nevyjadrovať. Oboch sme mali možnosť počuť a vidieť v Ta3. Prvý, ktorý dourážal Putina bol expremiér Dzurinda. Ten expremiér, ktorý povolil prelety americkým lietadlám cez naše územie, aby zbombardovali civilistov v Srbsku. A zahynulo ich tam veľmi veľa. A slovo veľa neznamená sto, či dvesto, ale oveľa, oveľa viac. Dzurinda má teda dodnes krvavé ruky od najmenej 2500 mŕtvych, z toho bolo 89 detí a od vyše 12 tisíc zranených a to len preto, lebo sa chcel Američanom v zadnici zapáčiť a mohol zariadiť vstup Slovenska do NATO a čo je najdôležitejšie v takejto orientácii krajiny, bez referenda!!!. A práve on si dovolil kritizovať a urážať ruského prezidenta. Aspoň keby sa miernil.

V tejto súvislosti poslanec Osuský v rozprave v parlamente povedal: Nemám žiaden pocit viny za bombardovanie Juhoslávie, lebo Srbi si to vraj zaslúžili.“ Pán Osuský, ktorý človek si zaslúži násilnú smrť bombardovaním??? Ani nevie, akú analógiu tu použil v súvislosti s Ukrajinou! Ale jeden rozdiel je veľmi podstatný. Rusi útok zamerali na vojenské objekty a na biologické laboratória, ktoré vyvíjali biologické zbrane a nie na civilné obyvateľstvo. A to je podstatný rozdiel. A to sú pri takýchto ostrých slovách obaja spomínaní veriaci!

A ďalší, v Ta3 po Dzurindovi, bola jeho pravá ekonomická ruka vo vláde Mikloš. Ten označil Putina za vojnového šialenca a tvrdil, že na neho i na ďalších darebákov treba uplatniť tvrdé sankcie!!! Obaja spomínaní sú totiž spoluzodpovední aj ako poradcovia Porošenka za dnešnú žobrácku ekonomickú situáciu obyvateľstva mimo hlavného mesta Kyjev. Pomáhali vytvárať pre obyvateľstvo krutú transformáciu jedného z najskorumpovanejších štátov na svete.

Naozaj je potrebné týchto dvoch dnes vyťahovať do televíznych relácii, aby ľuďom vysvetľovali čosi o vojne a o ekonomike? Veď Dzurinda s Miklošom sa podpísali na Slovensku na predaji strategických podnikov plynárni a elektrárni do súkromných rúk. A odvtedy platíme vyššie ceny elektriny a plynu a to nie je všetko. Štátu chýbajú každoročné dividendy, ktoré by sa dali použiť na zveľaďovanie zdravotníctva, školstva, umenia, dopravy a ďalších odvetví. A odvtedy sú to miliardy Euro, ktoré Slovensku chýbajú. Žiaľ, nie je u nás tej sily ako vo Francúzsku, kde strategické podniky vyvlastnili a vrátili ich do štátnych rúk.

Ďalším, ktorý v televíznych masmédiách zažíva čudesný reštart je exminister Demeš. Presne ten politický scenárista, ktorý vyprodukoval postup nového smerovania Ukrajiny a nielen tejto krajiny, ale bol myšlienkovým otcom pri ďalších politických obratoch v iných krajinách.

V súvislosti s nešťastnou vojnou spomeniem demonštrácie pred ruskými veľvyslanectvami. Ukrajina, ktorá mala do 50 miliónov obyvateľov, je dnes o skoro 20 miliónov ľudí ukrátená. Odrátajme cca 3 milióny na Kryme a zostatok z rodnej krajiny musel opakujem MUSEL odisť do zahraničia zarábať peniaze, aby uživil svoje rodiny, ktoré majú okolo 130 euro na mesiac pri vyše polovičných cenách s porovnaní s našimi. To jest u nás cca 260 Euro. Skúste z toho vyžiť ako štvorčlenná rodina na Slovensku. A toto začali zažívať od západom oslavovaného krvavého Majdanu a štátneho prevratu. Prevratu, kedy sa prejavil krvavý Pravý sektor a Banderovci, ktorí vraždili a vraždia hlava nehlava najmä na východe Ukrajiny etnických Rusov. Spomeniem aspoň jednú brutalitu, kde v Odeskom Dome odborov upálili za živa 40 rusky hovoriacich ľudí a medzi nimi aj tehotnú ženu, ktorú aj prepichli. A to ešte prezident Porošenko vyznamenal fašistu Banderu a urobil z neho Národného hrdinu! Ak neviete, kto boli Banderovci počas druhej svetovej vojny a čo sú zač aj dnes, tak si to vyhľadajte na internete! Fašisti na Ukrajine po Majdane mali a dodnes majú raj. U nás titulujeme fašistov ľudí okolo Kotlebu. Ale tí nesiahli na život nikomu, len propagujú nacistické myšlienky. U nás s nimi nikto nechce spolupracovať a vláčime ich po súdoch, ale v rámci demokracie na Ukrajine sú Banderovci a Pravý sektor v poriadku. O ich zverstvách náš mainstream ani nezakopol. V tejto súvislosti spomeniem slová našej prezidentky Čaputovej: „Vinou Ukrajiny je to, že chcela žiť mierumilovným životom!!!“ Super dvojitý meter! A to sa bratal náš podtatranský omylprezident Kiska s Porošenkom a vyhlasoval ho za svojho dobrého priateľa!!! To bolo naozaj odporné, že boli všetci slepí.

Lídri v celej Európe, ale aj dôležitých štátov sveta ostro odsúdili prezidenta Putina, ktorý sa príliš dlho pozeral na vyvražďovanie Rusov na východe ukrajinskými vojskami a nakoniec vojensky napadol svojho suseda.. V samozvaných republikách Donecku a Luhansku ruskú armádu privítali ohňostrojom. To hovorí za všetko. Ten, kto o tejto genocíde ruskojazyčných Ukrajincov nepočul, by nemal byť ani demokratickým politikom. Ale to nikomu v Európe, ani v USA neprekážalo. Veď na Ukrajine je konečne „demokracia“! Aké povrchné konštatovanie.

Ale krajiny, ktoré sa nechcú podvoliť diktátu USA a Západnej Európy sú autoritárske režimy. Zatknutie demonštrantov v Rusku a Bielorusku a každý „prd“ Navaľného a Cichanovskej plnia mainstream na titulkách a v televíziách a navyše počúvame o brutalite a terore policajných zložiek. Ale keď surovo zmlátia demonštrantov vo francúzskych mestách, či surovo pozatvárajú protestujúcich kanadských vodičov kamiónov, ktorí zablokovali stred mesta, tak je to úplná samozrejmosť. Aký je ten dvojaký meter krutý a dnes žiaľ, aj veľmi reálny.

A tak vyvstáva otázka pre mojich kolegov novinárov,: „Vážení kolegovia, kam ste pochovali novinársku česť, keď dokážete tak zatajovať pravdivé informácie ako mnohokrát za socializmu. Ale ani vtedy sa až tak o všetkom nemlčalo.“

Tu spomeniem aj príspevok moderátorky Televíznych novín Markízy Švajdovej – Puškárovej, ktorý sa nehanbila zverejniť na sociálnych sieťach. Ukázala, fotografiu, ako prezident Zelenskyj oblečený v nepriestrelnej veste bojuje s vojakmi proti Rusom priamo v uliciach Kyjeva. Na jej smolu to bola fotografia z decembra, keď Zelenskyj navštívil a podporil v zabíjaní ruskojazyčných Ukrajincov svoju armádu bojujúcu pri samozvaných republikách na východe.

A ja sa pýtam, má ešte táto dáma dôveryhodnosť televízie, aby mohla moderovať Hlavnú spravodajskú reláciu v najsledovanejšej televízii? Myslíte si, že ako divák jej budem veriť? Dokonca aj Televízni noviny českej televízie NOVA v sobotu spomenuli, ako Zelenskyj chodí bojovať s puškou s vojakmi. Len škoda, že ukázali namiesto Volodymyra s puškou v ruke len jeho početnú ochranku pozadí!

Aj redaktorka spravodajstva STV Čokinová sa vyznamenala. Chcela rýchly rozhovor so Slovenkou žijúcou na východe Ukrajiny. Chcela ho expresne do 10-tich minút a poslala otázky. Keď jej Slovenska odpísala, že ona má názor, ktorý nebude v intenciách protiruskej propagandy, redaktorka Čokinová prestala komunikovať a hľadala ochotného brýzgača niekde inde. Tomu sa hovorí špeciál propaganda! Také som zažíval za socializmu!

Dnes pre lepšiu informovanosť, ako kontrolná funkcia hlavných médií, existuje internet. Našťastie. Ale aj ten idú príkladne komunisticko-fašisticky zakázať. V Česku už nenájdete 8 webov a u nás to príde o chvíľočku. A čo tak v ústave zakotvené právo na vyslovenie názoru???

Spomeniem v súvislosti s vojnou na Ukrajine ešte vyjadrenia exprezidenta Českej republiky Klausa. „Európsky západ a Spojené štáty chceli nezmyselným spôsobom konfrontáciu s Ruskom a na to použili Ukrajinu ako nebohý, smutný a nešťastný nástroj, ako to dosiahnuť. Rozoštvávanie Ukrajiny v žiadnom prípade nespôsobil Putin, ale to boli naši súdruhovia v západnej Európe a v USA. Ukrajina si je sama vinná, lebo nezvládla transformačný proces po páde komunizmu ani v rovine politickej a ani v rovine ekonomickej.“ pozrite si: https://youtu.be/xVdaZBRQoBM. Inými slovami Ukrajina naskočila na hru USA rozoštvať dva slovanské národy a teraz sa sama topí v blate.

Ešte spomeniem Správy a komentáre STV. Reláciu, do ktorej na chvíľočku vpustili rečniť cez Skype aj expremiéra Čarnogurského, ale s iným pohľadom na vec. Avšak ešte ani nepovedal gro svojho názoru, tak jeho vstup na tvrdo moderátorka ukončila a už sme ho viac nepočuli. A dôsledok? Šéfredaktor spravodajstva STV Chuguryan po „deklarovanej dohode“ zrazu uvoľnil stoličku. Predsa len dobrovoľne musel odísť! Systém normalizačného socializmu sa vracia. Avšak odísť mal podľa mňa už oveľa skôr, pretože spravodajstvo v STV nereflektovalo na všetky skutočnosti a neobjektívne tendenčne viedlo a vedie spravodajstvo a nedeľňajšie diskusie relácie 0 5 minút 12 s moderátorom Makarom. Aj v prípade invázie začala STV reagovať až popoludní. Pričom od šiestej rána sa diali veci. Veď k dispozícii má kompletne dva kanály STV – reprízovú Trojku a Šport!!!! A vojna na Ukrajine by si zaslúžila priestor na jednom z nich.

Jednostrannej propagandistickej informovanosti v našich mainstreamoch sa prieči nasledujúca informácia. Spomeniem aj umiestňovanie tankov ukrajinskej armády pred škôlkami, školami a obytnými domami, z ktorých pália na Rusov. (Stačí si zapnúť televíznu stanicu Rossija 1 a uvidíte aj viac podobných zaujímavostí.) Dobrý ťah, aby mohli ruskú armádu obviniť z útokov na spomínané civilné a školské budovy a vytvárať tak propagandu na väčší odpor a pobúrenie verejnosti. Podobne to bolo aj s prvými zábermi z dôsledku invázie. Boli to zábery na panelák spred siedmych rokov, kde vyrazilo okná a pred ním plakala pani s obviazanou hlavou. Ak by byt zasiahla raketa a nie výbuch plynu, tak zmiznú dve tri poschodia, tak ako predvčerom v zasiahnutom paneláku zablúdenou raketou, kde sa nikto nezranil. Žiaľ, iba jeden deň. V sobotu sme už počuli, že pri útoku zomreli dvaja ľudia. Zaujímavé upresnenie! V súvislosti s dianím na Ukrajine sa na Slovensku (a iste aj v iných štátoch Európy) začala doslova hystéria a štvavé besnenie mainstreamových médií. Čítame, počujeme a vidíme toľko čudesnej propagandy, koľko sa na nás nevalilo ani počas éry Covidu, ktorý akoby zázrakom zmizol. Počas epidémie sme mali preplnené nemocnice a dnes ich máme zázračne pripravené pre zranených z Ukrajiny a to s mnohonásobne väčšou kapacitou. Tak vlastne, ako je to? Takúto reálnu relativitu by nevylúštil ani samotný Albert Einstein! Ale aj on by prišiel na to, že všetko toto vojenské násilie sa deje kvôli spusteniu plynovodu Nordstream 2. Veď drahý bridlicový plyn z USA treba predať do Európy! A o tom to je, ako hovorieval zakaždým herec Pitkin v Country show Ivana Mládka. Na záver ešte prosba pre oboch Vladimírov. „Voloďa a Volodymyr – prosím Vás oboch, okamžite zastavte streľbu a boje a dohodnite sa pri stole a zapite to dobrou vodkou. A bude jedno či ruskou, alebo ukrajinskou. Môžete aj kombinovane, len sa dohodnite a nech prestanú rinčať zbrane! Každá minúta je potrebná!“ https://paje.blog.pravda.sk/2022/03/01/slovenska-hysteria-menom-ukrajina-v-pozadi-je-hlavny-akter-nordstream-2-voloda-a-volodymyr-stopnite-boje-a-dohodnite-sa-prosim/

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Začíname
%d blogerom sa páči toto: