Itálie: Humanitární lety na Ukrajinu jsou naloženy zbraněmi

Pracovníci italských letišť tvrdí, že „humanitární“ náklad z Pisy byl ve skutečnosti zaměřen na rozdmýchání konfliktu.
Humanitární lety na Ukrajinu byly naloženy zbraněmi, tvrdí protestující pracovníci letiště
© usb.it


Jeden z největších italských odborových svazů vyzval k sobotnímu protestu před letištěm v Pise poté, co od některých zaměstnanců dostal tip, že lety s humanitární pomocí Ukrajině nepřevážejí potraviny a léky, ale zbraně a munici.

Několik zaměstnanců letiště Galileo Galilei odmítlo naložit jeden z nákladních letů inzerovaných jako let humanitární pomoci na Ukrajinu. Bedny neobsahovaly potraviny a léky, ale místo toho zbraně, munici a výbušniny, uvedla v pondělí večer v prohlášení organizace Unione Sindacale di Base (USB).

„Důrazně odsuzujeme tuto zjevnou falzifikaci, která cynicky využívá ‚humanitární‘ pomoc jako zástěrku k podněcování války na Ukrajině,“ uvedla USB.

Odborový svaz uvedl, že pracovníci odmítli nakládat vojenské dodávky, protože by to vedlo k úmrtí jejich kolegů na Ukrajině – konkrétně těch, kteří pracují na základnách, jež jsou terčem ruských raketových úderů a kam se zbraně zpracovávané přes základny USA a NATO v Polsku dostávají.

Francesca Donato, italská poslankyně Evropského parlamentu, komentovala prohlášení odborů výzvou vládě v Římě, aby „objasnila“, co se děje.


Mezitím se v úterý k protestu připojili i přístavní dělníci z nedalekého přístavu Livorno, kteří své kolegy z letiště chválili za to, že se postavili za své hodnoty.

„Stojíme po boku ukrajinského lidu, Donbasu a Ruska a nechceme se podílet na tomto konfliktu,“ uvedla v prohlášení pobočka USB v Porto Livornu.

USB vyzývá řízení letového provozu letiště v Pise, aby „okamžitě zablokovalo tyto lety smrti maskované jako humanitární pomoc“. Na sobotu 19. března je před letištěm naplánován protest pod heslem „mosty míru, ne lety války“.

Odbory rovněž vyzvaly všechny zaměstnance, aby odmítli nakládat zbraně a výbušniny, a k okamžitému příměří a mírovým jednáním o ukončení konfliktu na Ukrajině.

Rusko vyslalo 23. února na Ukrajinu vojáky s tím, že potřebuje demilitarizovat a „denacifikovat“ vládu v Kyjevě, která usilovala o členství v NATO a jaderné zbraně. Ukrajinská vláda obvinila Rusko z nevyprovokovaného útoku. NATO přislíbilo Kyjevu vojenskou a humanitární pomoc a zároveň zavedlo rozsáhlé embargo vůči Rusku. https://www.pokec24.cz/nezarazene/humanitarni-lety-na-ukrajinu-jsou-nalozeny-zbranemi-tvrdi-protestujici-zamestnanci-letiste/

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Začíname
%d blogerom sa páči toto: