Americký výstrel do americkej nohy

Pokazím si trochu štýl písania, – na úkor čítavosti textu sa pokúsim zvýrazniť iba informácie, pozbierané z dnešných svetových internetových médií a ponechám na čitateľovi, aby si uzávery z týchto inforámcií urobil sám.

  • USA sa nepodarilo presvedčiť EU, aby okamžite zrušila svoje importy ropy a plynu z Ruska. Objem plynu a ropy kupovanej z Ruska sa naopak zvýšil, čo v po prudkom raste cien energonosičov prinieslo Rusku rekordné prijmy. Kvôli obsluhe obchodu s ruskými energonosičmi zostali zachované a swiftové formy platobného styku v určitých ruských bankách a teda zostali zachované aj kanály na rýchly prítok devíz zo Západu do Ruska. Západ teda ďalej financuje ťaženie RF na Ukrajine. Samovražedné výzvy „ekonómov“ z Pobaltia, Poľska a V.Británie a u nás takých skvelých národohospodárov ako Čaputová a Heger , zostali nevyslyšané.
  • USA sa pokúsili vybaviť pre Západ náhradné zdroje ropy a čiastočne aj plynu. Zaťali zuby a oslovili nenávideného prezidenta Venezuely El comandante Madura. Zistili, že 90% ropnej ťažby ale má v rukách Rusko – a to cez spoločnosti, na ktoré USA vyhlásili embargo. Takže zisky z predaja venezuelskej ropy by znovu išli do ruskej kasy.
  • USA po neúspechu vo Venezuele skúsili šťastie u ďalšieho „zlého chlapca“ – v Iráne. Irán bol ochotný zvýšiť ťažbu a nadprodukciu začať predávať na západ,-ale za cenu kompletného zrušenia sankcií voči iránskemu jadrovému a zbrojnému priemyslu. Rokovania USA s Iránom pobúrili Saudskú Arábiu, Turecko a Spojené arabské emiráty. Výsledkom je predvčerajšie podpísanie zmlúv o vytvorení bezcolného pásma medzi Ruským ekonomickým priestorom a Spojenými arabskými emirátmi a posilnenie už aj tak úzkej spolupráce Saudskej Arábie a Ruska resp. Ruska a Turecka.
  • Vrcholným procesom geopolitickej zmeny na Blízkom a Strednom Východe je DNEŠNÉ PRIATEĽSKÉ ROKOVANIE SÝRSKEHO PREZIDENTA BAŠARA ASSADA V SPOJENÝCH ARABSKÝCH EMIRÁTOCH. Rokovania B. Assada budú aj v Saudskej Arábii.
  • Spolupráca USA a Iránu a zrušenie sankcií na iránsky jadrový a zbrojný program resp. zbližovanie Saudov a SAE so Sýriou NASMRŤ VYĽAKALO IZRAEL. Izraelský premiér preto za posledný mesiac niekoľkokrát osobne navštívil Rusko a v záujme odvrátenia hrozby spolupráce Iránu a USA sa pokúsil dokonca o post mierového vyjednávača medzi RF a Ukrajinou.
  • USA dúfali, že boje na Ukrajine zoslabia pozíciu Putina v Rusku a vnútorná jednota RF bude narušená. Včerajší priebeh osláv pripojenia Krymu k RF za účasti miliónov Rusov a prejavov obrovskej dôvery Rusov voči svojmu prezidentovi však Američanov sklamali. Naopak,- k narušeniu jednoty došlo v americkom establišmente, dokonca v štruktúra amerického deep state. Angloamerická prvoplánovo antiruská časť deep state sa dostala do „jemnej“ konfrontácie so všemocnou vo vzťahu k RF pragmatickejšou izraelskou lobby /vystrašenou možnou spoluprácou Iránu s USA/.
  • Sankcie Západu voči Rusku, ktoré naše médiá vykresľujú ako celosvetové sa v skutočnosti týkajú iba krajín, ktoré sú tradičnými angloamerickými satelitmi a ktoré predstavujú niečo vyše štvrtiny rozlohy Zeme a štvrtinu populácie Zeme. Ázia /Čína, India, Pakistan, arabské krajiny, Indočína, Indonézia, dokonca Južná Kórea/, Afrika a Latinská Amerika na takmer žiadne protiruské sankcie nepristúpili. Vyjadrili kritický postoj k vojenskému zásahu v OSN, to áno, ale tým to pre nich skončilo.
  • Platba za tovary z Ruska a do Ruska ale aj platobný styk medzi krajinami mimo „Západného sveta“ sa začína realizovať mimo USD. Tým sa začína rúcať americký dolárový raj, panujúci od povojnových brettonwoodskych dohôd. Americké HDP zo 60% závisí práve od toho, či bude dolár takmer jedinou svetovou menou alebo nie. Americké HDP je zo 60% postavené na finančnom sektore /na rozdiel od HDP Ruska a Číny ktoré sú z 80% postavené na výrobe a výrobných službách/. USA svojimi sankciami nechtiac nútia svet, aby sa naučil žiť bez dolára. Naučí sa aj populácia USA žiť inak ako doposiaľ,-odučia sa Američania od „american way of life“ ?

Toto, čo dnes v politike USA pozorujeme, veľmi pripomína staré známe pílenie si konára pod vlastným zadkom. Alebo výstrel do vlastnej nohy. – Čo vy na to priatelia ? https://cyril.blog.pravda.sk/2022/03/19/americky-vystrel-do-americkej-nohy/

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Začíname
%d blogerom sa páči toto: