USA hledaly antrax na starých pohřebištích dobytka

Vývoj biologických zbraní na Ukrajině: USA hledaly antrax na starých pohřebištích dobytka.

Oficiální představitel ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov během ranního brífinku hovořil o nových skutečnostech naznačujících vývoj biologických zbraní na Ukrajině za aktivní účasti Spojených států.

„Experti z ruských Sil radiační, chemické a biologické obrany (RCBZ) při studiu dokumentů odhalili nové skutečnosti prokazující přímé zapojení amerického ministerstva obrany do vývoje komponent biologických zbraní na Ukrajině. V nejbližší době budou předloženy originální dokumenty prokazující, že biologický projekt UP2 (o kterém se mluvilo již na ministerstvu obrany) byl vyvinut a schválen právě v Pentagonu.

Hlavním cílem tohoto projektu bylo provést molekulární analýzu zvláště nebezpečných infekcí endemických pro Ukrajinu. Tato práce zahrnovala odběr vzorků patogenu na starých zvířecích pohřebištích za účelem získání nových kmenů antraxu.

Experimenty Pentagonu se však neomezovaly pouze na vývoj nebezpečných infekcí. Farmaceutická společnost smluvně najatá ministerstvem obrany USA podle obdržených dokumentů spolupracovala s ukrajinským ministerstvem obrany na testování neregistrovaných léků na ukrajinské armádě, “uvedlo ruské ministerstvo obrany.

https://rusvesna.su/news/1648107194

30 biolaboratoří, 16 000 biologických testů: podrobnosti o vojenských biologických aktivitách USA na Ukrajině

Ruské ministerstvo obrany, jak slíbilo, ukázalo schéma toho, jak Spojené státy kontrolují biolaboratoře na Ukrajině a provádějí činnosti, které ohrožují blaho nejen regionu, ale celého světa.

Publikované materiály nám umožňují vysledovat schéma interakce mezi vládními agenturami USA a ukrajinskými biologickými objekty. Pozornost je věnována zapojení do financování těchto aktivit struktur blízkých vedení USA, zejména investičního fondu Rosemont Seneca, v jehož čele stojí syn amerického prezidenta Hunter Biden.

30 ukrajinských laboratoří umístěných ve 14 místech bylo zapojeno do komplexních vojenských biologických aktivit.

Fond je úzce spojen s hlavními dodavateli Pentagonu, včetně společnosti Metabiota, která je spolu s Black and Veach hlavním dodavatelem vybavení pro biolaboratoře Pentagonu po celém světě.

Na realizaci programu se kromě Pentagonu přímo podílí Americká agentura pro mezinárodní rozvoj, Sorosova nadace a Centra pro kontrolu a prevenci nemocí, vědecký dohled provádí mimo jiné Národní laboratoř Los Alamos, která vyvíjí jaderné zbraně v rámci projektu Manhattan. Všechny činnosti jsou prováděny pod plnou kontrolou Pentagonu, zdůraznilo ministerstvo obrany.

Američané testovali na ukrajinských vojácích i dosud netestované drogy. Hovoříme o Deep Drug Pharmaceutical Screening System společnosti Scymount, který nebyl licencován v USA a Kanadě.

Financování vojenských biologických aktivit umožnilo Spojeným státům a jejich spojencům vyvézt z Ukrajiny nejméně 16 000 biologických vzorků.

V souladu s americkým projektem UP-8 ve Lvově, Charkově, Oděse a Kyjevě byly odebrány vzorky krve 4000 ukrajinským vojákům na protilátky proti hantavirům a dalším 400 na přítomnost protilátek proti viru krymsko-konžské horečky, uvedl přednosta radiačního vojska, chemické a biologické ochrany (RCBZ) RF Igor Kirillov.

Takovýto rozsáhlý screening přirozené imunity populace byl pravděpodobně proveden za účelem výběru biologických agens, které jsou pro populaci určitého regionu nejnebezpečnější.

Z rozboru dokumentace vyplývá, že do zahraničí byly vyvezeny nejen vzorky tkání a lidského krevního séra, ale i nebezpečné patogeny a jejich nositelé. Do Lugar Center v Gruzii tak bylo zasláno více než 10 000 vzorků. Mezi příjemci jsou také: referenční laboratoře ve Spojeném království a Löfflerův institut v Německu.

Zasílání patogenních biomateriálů z Ukrajiny do Evropy by mohlo vést k situaci srovnatelné s pandemií COVID-19, varovalo ministerstvo obrany.

https://rusvesna.su/news/1648125792

Čínské ministerstvo obrany vydalo ostré prohlášení k počínání Američanů v souvislosti s odhalenými skutečnostmi o práci biologických laboratoří na Ukrajině. Spojené státy musí přestat lhát a přijmout opatření k deeskalaci situace na Ukrajině, uvedli.

Ministerstvo obrany požadovalo od Washingtonu odpověď před celým světem o tom, co jejich vojenské biolaboratoře dělají a proč o nich nejsou žádné otevřené informace.

Čínské ministerstvo obrany zdůrazňuje, že už není možné přehlížet hrozby, které představují americké biologické laboratoře na Ukrajině a obecně o působení Američanů v zemi.

„Teď už celý svět ví, že to byly Spojené státy, kdo vyvolal krizi na Ukrajině,“ shrnulo čínské ministerstvo obrany.

https://rusvesna.su/news/1648134689

https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2022/03/co-se-deje-na-ukrajine-27.html

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Začíname
%d blogerom sa páči toto: