A čo také Ladislav Masár, Danielovi Lipšicovi vyviedol?

Kedysi v minulosti bol hon na čarodejnice. Presne v zmysle vtipu o zajacovi – máš čiapku, nemáš čiapku – ideš!

Dnes na Slovensku máme už aj hon na „čarodejov“!

Jeden taký sa práve odohráva okolo SMER-SSD!

Nebolo by na tom nič výnimočné lebo tá sebranka totálnych politických diktátorsko-despotických amatérov, sa o takomto hone zastrájala dlhé roky pred PV 2020 a takmer denno denne potom, čo zasadli na „vládne“ stolce, i keď za iný skutok, ako za ten ktorý vytiahli (zosnovali!) dnes!

Ale nie o tom dnes chcem.

Dnes chcem poukázať na iné veci okolo tohto ich „Súmračného“ cirkusu.

Teraz naozaj neviem či som idiot ja alebo oni.

Nuž Slovač posúď sama.

Títo súmračníci v rámci akcie Súmrak zadržia Roberta Kaliňáka aj advokáta Mareka Paru, Roberta Fica zatiaľ nie lebo s tým je potrebné vykonať ešte väčší cirkus, pretože je poslancom NR SR…

Najskôr sudca ŠTS, akýsi Miroslav Mazúch, rozhoduje o vzatí do kolúznej väzby Roberta Kaliňáka a odôvodňuje to tým, že je dôvodné podozrenie, že ak by Robert Kaliňák ostal na slobode, tak by mohol ovplyvňovať svedkov.

Potom ten istý sudca ŠTS rozhodne, že Marek Para nepôjde do kolúznej väzby lebo všetci svedkovia už aj tak boli vypočutí a tak nie je dôvod sa obávať, žeby ich ovplyvňoval!

Dobre čítaš Slovač?

Čítaš s jasným porozumením?!

Tak v jednej trestnej veci a na základe jednej akcie NAKA, je v prípade Roberta Kaliňáka potrebná kolúznu väzba lebo by mohol ovplyvňovať svedkov a Marek Para do kolúznej väzby nemusí ísť lebo všetci svedkovia sú v tejto veci už dávno vypočutí a teda nie je obava z ich ovplyvňovania!!!

Totálne diktátorsko-despotické Kocúrkovo!!!

No nie je to idiotské?!

A teraz k akémusi prokurátorovi špeciálnej prokuratúry – Ladislavovi Masárovi.

Áno, to je ten prokurátor ŠP, ktorého poveril GP Maroš Žilinka, aby v tejto „trestnej“ veci zastupoval ŠP namiesto „anjela“ Daniela Lipšica.

Teda dá sa jasne povedať, že Ladislav Masár je druhý „Daniel Lipšic“ lebo Daniel Lipšic je jeho šéf!

A teda je dôvodne sa domnievať, že Ladislav nepôjde proti Danielovi.

Ale opak sa stal pravdou!

Neviem či to Ladislav Masár, Danielovi Lipšicovi urobil nevedomky, čo je zlé, ale ešte horšie by bolo, ak by mu to vykonal náročky s plným vedomím!

A čo také Ladislav Masár, Danielovi Lipšicovi vyviedol? Čím ho, ako píšem v nadpise môjho dnešného názorového článku doslova natrel?

Nuž podľa mňa celkom jasne týmto!

Totiž Ladislav Masár doručil do NR SR žiadosť, aby NR SR vydala poslanca NR SR Roberta Fica na trestne stíhanie a vzatie do kolúznej väzby.

Nuž v poriadku, na tom ešte nie je nič také, čoby malo Danielovi Lipšicovi vadiť.

Ale čo Danielovi Lipšicovi a spol. by vadiť malo, je jeden z dôvodov, ktorý Ladislav Masár použil, prečo by kolegovia poslanci Roberta Fica, ho mali s kľudným svedomím vydať na väzobné stíhanie.

A teraz Slovač dobre, s kritickým myslením, čítaj – „Mohol by vraj ovplyvňovať svedkov aj tlačovkami“ – https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/624588-preco-chcu-fica-vo-vazbe-mohol-by-vraj-ovplyvnovat-svedkov-tlacovkami/

Ja neviem, či sa mám smiať alebo doslova zúriť!

Smiať preto, že je to do neba volajúca idiotina a zúriť preto, že máme na špeciálnej prokuratúre takýchto…, ktorí vôbec niečo také nielenže vypustia z úst, ale to položia aj na papier!

Čo je toto za právna idiotina, že obvinený bude na slobode ovplyvňovať svedkov verejne na verejných tlačových besedách!

Nuž, tak ja to teda za Ladislava Masára poviem, ako sa hovorí – po slovensky!!!

Ladislav Masár totiž jasne potvrdil, že Robert Fico musí ísť do kolúznej väzby za akýsi vymyslený trestný čin (naozaj súmračný trestný čin), len a len preto, aby na TB jeho a strany SMER-SSD, neovplyvňoval „svedkov“, ktorými nie je nik iný, ako OBČAN SLOVENSKEJ REPUBLIKY!!!

Pretože toto sú tí „svedkovia“, ktorých sa dnešní „naši“ mocní boja zo všetkého najviac…!!!

Oni totiž vidia, že TB SMER-SSD za stálej účasti samotného Roberta Fica, majú čoraz väčší vplyv na občanov SR (sledovanosť na YOUTUBE sa blíži niekedy presahuje 100 tisíc videní!), že sa dozvedajú z predmetných TB to, čo sa od „vládnych“ nedozvedia a od „objektívnych“ médií už tobôž nie a preto Robert Fico, šup, šup do kolúznej väzby!!!

Nuž veru, nepočítal som s tým, že priamy podriadený Daniela Lipšica, ho takto na hulváta natrie a s ním aj všetkých tých „v pozadí“, ako je Igor Matovič a spol., ktohovie, možno aj samotná Zuzana z paláca ma v tom „trošku“ namočené svoje politické nechtíky!!!

Záver:

Ešte máličko k „nezávislému“ prokurátorovi špeciálnej prokuratúry Ladislavovi Masárovi.

Okolo jeho soby sa udiala totiž taká „náhodička“!

A kde sa mala odohrať?

Nuž v jednom denníku, ktorý má v názve „N“.

A kto je v pozadí tejto „náhodička“?

Nuž nik iný, ako Monika Tódová!

A teraz sa Slovač opäť kritický zamyslí.

Denník N a Monika Tódová, už(!) 7. apríla 2022 natočí s Ladislavom Masárom takmer hodinové video, ktorému dá pre dnešných neoliberálov a ficových nenávistníkov, priliehavý názov – „Prokurátor Masár: Vyšetrovanie veľkých káuz ide vynikajúco“ – https://www.youtube.com/watch?v=fOkeDeKBo8M&ab_channel=Denn%C3%ADkN

Ja som to video samozrejme nepozeral, ale stačilo mi, keď som si k nemu prečítal zopár viet zo sprievodného článku k predmetnému videu – https://dennikn.sk/2801986/prokurator-masar-s-tym-co-sa-deje-v-pcolinskeho-pripade-som-sa-este-nestretol-video/ – autor Monika Tódová.

Z uvedeného sa dozvedám, že Ladislav Masár je na Špeciálnej prokuratúre „už“ resp. „až“ desať (10) mesiacov(!) a že – „Vyšetrovanie veľkých káuz ide vynikajúco, na NAKA je špičkový tím, s ktorým je radosť pracovať…“ (!!!)

Toto naozaj nepotrebuje komentár!

A o niekoľko dní na to – 22.4.2022, GP SR Maroš Žilinka poveruje Ladislava Masára aby zastupoval vo veci „trestnej“ činnosti Robert Fico a spol.!!!

A opäť o tom, ako prvá informuje na stránkach Denníka N, akási Monika Tódová, pravdepodobne tá istá, čo s Ladislavom Masárom natočila video päť dní predtým, kedy ešte ani len jeden z nich „netušili“, že to bude práve Ladislav Masár, čo vo veci honu na čarodejov SMER-SSD, Robert Fico a spol. nahradí Daniela Lipšica.

https://dennikn.sk/2818891/zilinka-nebude-rozhodovat-o-ficovej-vazbe-poveril-tym-lipsicovho-zastupcu-masara/

Naozaj – HNUS, HNUS, HNUS!!! https://ferro.blog.pravda.sk/2022/04/26/prokurator-sp-ladislav-masar-doslova-natrel-svojho-sefa-daniela-lipsica-a-spol/

Tomu sa už naozaj povie padni komu padni. Len či to nie je iba maskovací manéver, ktorým sa koalícia snaží zavrieť ústa opozícii, hlavne strane SMER-SD aby jej predseda Robert Fico nemohol kritizovať koalíciu, že jej ide len o jedinú vec, ktorou je zatvoriť mu ústa aspoň na poldruha roka tým, že ho dajú do basy, a to iba preto, aby najsilnejšia opozičná strana nemohla poukazovať na nedemokratické spôsoby riešenia súdnych káuz ku ktorým došlo počas obdobia v ktorom bol práve Fico premiérom slovenskej republiky.

Ústne pojednávanie v disciplinárnej veci proti špeciálnemu prokurátorovi Danielovi Lipšicovi sa bude konať na Najvyššom správnom súde (NSS) SR vo štvrtok (28. 4.) o 13.00 h. TASR  – (Návrh na začatie disciplinárneho konania podal generálny prokurátor Maroš Žilinka 13. augusta 2021). Argumentoval tým, že špeciálny prokurátor mal postupovať v rozpore s princípom zdržanlivosti, ako aj internými normami prokuratúry.

Podľa Žilinku disciplinárneho previnenia sa mal Lipšic dopustiť tým, že bez znalosti spisu verejne, špekulatívne a zavádzajúcim spôsobom polemizoval o vznesení obvinenia voči vyšetrovateľom špecializovaného tímu Úradu inšpekčnej služby v právoplatne neskončenej trestnej veci, ktorá nepatrila do pôsobnosti Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP).

Lipšic sa v tejto súvislosti obhajoval tým, že jeho vyjadrenia padli v čase, keď boli v médiách opakovane šírené nepravdivé informácie o údajnej „manipulácii“ pri vyšetrovaní najzávažnejších káuz, a to aj zo strany verejných funkcionárov. On to považoval za svoju povinnosť zastať sa vyšetrovateľov a prokurátorov vo veciach, ktoré dozoruje ÚŠP. – Zdroj slovensko-disciplinarne-pojednavanie

Priznám sa, vidím to tak: V takýchto prípadoch to na slovenských súdoch väčšinou končí tak, že keď súdia obvinených papalášov, tak takmer všetky prípady končia verdiktom, že prípad sa nestal! – A obvineného prepustili na slobodu. Takže vôbec nebudem prekvapený, ak aj v tomto prípade padne konečný verdikt, že špeciálny prokurátor Daniel Lipšic je nevinný.

Prečo chcú Fica vo väzbe?

Robert Fico by ako aktívny politik mohol vplývať na svedkov, znalcov, spoluobvinených alebo „inak mariť objasňovanie skutočností závažných pre trestné stíhanie“. Myslí si to prokurátor Ladislav Masár, ktorý žiada poslancov o jeho vydanie na väzobné stíhanie.

Poverený zástupca špeciálneho prokurátora Ladislav Masár „požiadal Národnú radu SR o vydanie súhlasu na vzatie poslanca Národnej rady SR doc. JUDr. Roberta Fica, CSc., do väzby“.

Konštatovaním koalície je, že dôvody väzby bude skúmať nezávislý súd. Prokurátor konštatuje, že Fico je dôvodne podozrivý.

Z uznesenia o obvinení vyplýva, že Makó mal dostávať 16 až 18 mesiacov pravidelne po 10-tisíc eur od Bödöra, Imrecze za roky 2013 až 2017 dostal po dvestotisíc eur, za rok 2018 stotisíc. Peniaze mu mal v hotovosti vyplácať Jozef Brhel starší.

Skupina podľa prokurátora bola zameraná nielen na finančný zisk, „ale mala byť zameraná na upevnenie moci strany Smer a jej zvýhodnenie v politickom boji mimo právneho rámca, a to prostriedkami, ku ktorým by sa bez využitia činnosti súkolia zločineckej skupiny nemohli v politickom súboji v žiadnom prípade dostať (nezákonné lustrácie, sledovanie, nezákonné získavanie iných chránených údajov)“.

Podľa prokurátora personálne nominácie mali fungovať ako „akási ochrana a záruka pretrvania skupiny, ktorá by nebola predstaviteľná bez vplyvu najvyšších reprezentantov politickej strany Smer“.

Rozhodujúcim vplyvom sa podieľali na nomináciách a personálnom obsadení – z ich pohľadu kľúčových postov. Fico a Kaliňák mali mať neobmedzený prístup k iným členom, v zločineckej skupine mali mať slovo a rozhodujúcu právomoc. „Ide o uzavreté a konšpiratívnym spôsobom fungujúce spoločenstvo ľudí páchajúce protispoločenskú činnosť, prerastené do najvyšších štruktúr výkonnej moci štátu,“ konštatuje prokurátor.

Hovorí sa aj o daňovom tajomstve bývalého prezidenta Andreja Kisku.

Naplánované výsluchy svedkov sa začínajú 26. apríla a končia sa 31. mája. Podľa uznesenia o obvinení mal Fico, ktorý bol od 4. apríla 2012 do 22. marca 2018 premiérom, spolu s Kaliňákom, ktorý bol v rovnakom čase ministrom vnútra, „ako vysokopostavení verejní činitelia výkonnej moci ústrednej štátnej správy SR zosnovať od presne nezisteného obdobia zločineckú skupinu spolu s Gašparom a Bödörom“. Dosadzovali do vysokých štátnych funkcií „z pozície politickej moci“ vopred pripraveným a dohodnutým spôsobom osoby, ktoré si vybrali a boli im lojálne. – Všetkých štyroch usvedčujú niekoľkí kajúcnici. – Tí vypovedali, že štyria obvinení doslova dosadzovali do funkcií v silových zložkách či niektorých štátnych inštitúciách „svojich ľudí“. Údajne museli plniť úlohy, ktoré im činovníci Smeru zadali. Ich úlohou bolo „zháňanie informácií“ o daňových deliktoch Matoviča a Kisku a ich príprava do podoby, aby ich Fico mohol prezentovať na tlačových besedách, či do podoby, aby mohli byť poslané do médií. Okrem toho si Fico, Kaliňák a Bödör takto mali „zabezpečiť výhody aj v politickom súboji pre stranu Smer v rámci politického súboja“. Išlo o získavanie informácií, ktorými diskreditovali svojich politických oponentov. To vyšetrovateľ hodnotí ako „upevnenie a predĺženie politického vplyvu a moci strany Smer“, čo umožnilo aj ďalšie fungovanie zločineckej skupiny. – Zdroj spravy.pravda.sk

Nejde mi do hlavy, prečo sa o týchto veciach dozvedáme až teraz?! „Vyšetrovatelia v Bratislave ho označili za mafiánskeho bossa, ktorý počas svojho pôsobenia vo funkcii vytvoril a riadil skupinu organizovaného zločinu. Národná kriminálna agentúra (NAKA) – špeciálny policajný útvar na boj proti korupcii a organizovanému zločinu – tvrdila, že Fico počas svojho druhého funkčného obdobia založil a viedol „zločinečnú organizáciu“, – ktorá využívala políciu a daňové úrady na útoky na politických rivalov. Ministerka spravodlivosti Mária Koliková pre The Sunday Times povedala, že bolo „len otázkou času“, kým snaha brať bývalý režim na zodpovednosť dosiahne vrchol.“ – Ako majú slovenskí občania týmto informáciám uveriť, prečo sa s tým nevyrukovalo minimálne pred rokom??! https://debata.pravda.sk/debata/blog-ferro-1913-2022-04-26-prokurator-sp-ladislav-masar-doslova-natrel-svojho-sefa-daniela-lipsica-a-spol/

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Začíname
%d blogerom sa páči toto: