Design a site like this with WordPress.com
Začíname

Lenivy Fiala zasel věter a 150 tisic občanu mu připomnělo, že se bliži buřka

To se mi libi, jak prorežimni medyja manypuluju s lidma, nadsazuju počty demonstrantu tam, kde se jim to hodi a naopak ubiraju tam, kde dostanu rozkaz minymalizovat koratelalni škody, jak řikaju eksperti.

Režim je překvapeny, jaka sila se na Vaclavaku sešla, a tak po počatečnich nerozhodnych krokach rozhodnul o tym, že oficialni čislo bude sedumdesat tisic. Tuž, asi by se měli naučit lepe lhat, anebo by měli opravit předchozi lži z dohodnuteho převratu.

Pokud se v oficialni propagandě tvrdi, že v roce 1989 zaplnilo Vaclavak a okolni ulice 300 tisic lidi, nemože se zaroveň při zaplněnem naměsti a okolnich ulic letos tvrdit, že tam bylo enem 70 tisic. Pravda, lidi su dneska tlustši než tenkrat, ale lež je v tomto připadě tak očividna, že by bylo třeba jeden, nebo druhy udaj upravit.

Ja bysem zrobil kompromis, dohodněme se, že plny Vaclavak znamena 150 tisic lidi. To je fer, ni?


(Zdroj: iDnes)


(Zdroj: iDnes)

Tež bylo zajimave sledovat, jak prorežimni medyja tapaju a čekaju na notičky, aby věděli, co maju psat. A tak server Novinky hlasily hodinu před začatkem akce, že je přitomnych 5000 lidi (přestože v te době byl už Vaclavak plny) a doprovodil to ilustračnim obrazkem prazdneho naměsti. Dobra prace, chlapci.

article_photo
article_photo

No a pak už sem enem čekal, jak notičky dostanu sudruzi redaktoři. No a pak už se stačilo enem smat tym žvastum v multykulturnim tisku. Slovenske SME napsalo, že “Česke extremy zaplnily Vaclavak“.

Extra se blysklo s větu “sešla se špička dezinformačni, homofobni a proruske sceny“.

Nejodpornějši text ve stylu nacistyckeho Stürmeru vyplodil propagandysta na Forum24 pod nazvem “Fašistická spodina Putinových přívrženců zaplnila polovinu Václavského náměstí“, kaj piše: Pro organizátory je těžké dostat na akci dostatek lidí, protože pražské obyvatelstvo se těmto protestům vyhýbá, a většinu účastníků tvoří lidé z venkova. Navíc jde o menšinu s velmi bizarní proruskou orientací. Vedle proruských aktivistů na akci vystupovali také odpůrci očkování proti covidu. Máme tu nebezpečnou extremistickou sílu: proruské fašisty, kteří se zaklínají českým vlastenectvím. Přitom jde o exemplární zrádce národa a naprosto primitivní spodinu společnosti.

Zajimavy text vyšel překvapivě na Lidovkach, “Vládní partaje, proberte se! Jinak proti vám budou demonstrovat i vlastní voliči. A čím bude požár nespokojenosti větší, tím těžší ho bude uhasit.

Že se ty vladni surikaty neproberu, ukazuje reakce Rakušaka, kery v televizi prohlasil, že “vlada začne lepe komunykovat a že roznesu letačky po českych poštach, kaj budu radit lidem, jak nezmrznut“.

Su naprosto odstřiženi od reality, budu muset pryč. Jak napsal muj blogařsky kolega: Takže Fiala: nestát, nelhat, nelelkovat, „zastavit“ nevyhlášenou válku, nebýt arogantní, neurážet nespokojené občany tím fialovým „rusáctvím“, nevysílat signály, nemluvit pořád v budoucím čase, ale REÁLNĚ ŘEŠIT ENERGIE A DRAHOTU.

Ladik Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil

Zdroj: https://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=791421

Chcú ľudí odradiť od protestov? Polícia varuje, že možné protesty na Slovensku môžu byť v réžii ruských občanov

Odoberajte nás cez

icon262

Bratislava 7. septembra 2022 (HSP/Foto:FB)

Polícia SR zverejnila na svojej FB stránke s názvom Hoaxy a podvody status s priloženou informáciou, že Rusi blízki Kremľu a Putinovi budú chcieť organizovať protesty na Slovensku. Chcú tak ľudí odradiť od prípadnej účasti?

vojna ukrajina

Grafika, ktorú uverejnila polícia

Vojna za hranicami, rastúce ceny, obava z nedostatku energií a palív pred zimou. Ľudia sú pod tlakom a majú toho dosť. Začínajú volať po potrebe protestovať, aby vyjadrili svoj názor. A aj keď nič oficiálne sa zatiaľ neorganizuje, polícia už zasiahla.

Na svojej facebookovej stránke stránke Hoaxy a podvody zverejnili príspevok v ktorom tvrdia, že policajný zbor zachytil z verejných zdrojov informácie, podľa ktorých sa v sobotu na verejnom zhromaždení v Prahe pohybovali osoby ruskej národnosti. “Na tom by nebolo nič pozoruhodné, ak by nešlo o osoby so zaujímavým pracovným zaradením. V jednom z prípadov išlo o prominentného ruského novinára z armádnej televízie, ktorý bol priamo na pódiu pre organizátorov a vystupujúcich ľudí,” píše sa v statuse.

Podľa tvorcov príspevku medzi nástroje hybridnej vojny, ktorej je Slovenská republika súčasťou, patria aj aktivity v reálnom živote, nielen v prostredí internetu. Je preto podľa nich dôvodné predpokladať, že občania Ruskej federácie s konexiami na Kremeľ či prezidenta Putina vyvinú maximálne úsilie, aby svoje súčasné snahy o ovplyvnenie verejnej mienky a oslabenie demokracie na Slovensku presunuli práve z online sveta do sveta skutočného. Do kategórie informačných operácií prebiehajúcich v reálnom svete môžeme zaraďovať aj verejné zhromaždenia, teda protesty a demonštrácie.

” Je vysoko pravdepodobné, že ak uvedené osoby nebudú priamo stáť za protestmi v blízkej budúcnosti, tak ich pôvodné témy sa budú snažiť využiť v prospech Ruskej federácie rôznymi spôsobmi. Napríklad, protest proti ekonomickej kríze a zvyšovaním cien bude zneužitý na vyjadrenie podpory Ruskej federácie vo vojne proti Ukrajine. Nástrojom ruskej propagandy sa tak môžu stať občania, ktorí sa verejného zhromaždenia na akúkoľvek tému zúčastnia,” uvádzajú.

Policajný zbor preto teraz bude spoločne s ďalšími bezpečnostnými zložkami monitorovať snahy občanov Ruskej federácie organizovať protesty na podporu Ruskej federácie či už priamo alebo prostredníctvom svojich slovenských “bielych koní”.

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FhoaxPZ%2Fposts%2Fpfbid0GQgE42iqAk8R5CQA92EsCP5kCyeyPjuZq61qFFYyDKgixkYjj5hNM4NgiQFsQDnal&show_text=true&width=500

 

Anna Belousovová reaguje

“Nuž milá Polícia SR, obávam sa, že ešte pár hlúpych rozhodnutí zo strany EÚ a tejto nešťastnej vlády a budeme tu mať 5,5 milióna “Rusov”, ktorí budú organizovať protesty. A vôbec, nemali by ste tých ruských agentov hľadať v prvom rade medzi predstaviteľmi Európskej únie? Veď svojimi “sankciami” priamo nahrávajú Rusom zisky,” reaguje v statuse bývala poslankyňa Belousovová.

“Ceny plynu a ropy vyleteli po sankciách tak hore, že Putin síce predáva menej surovín, no za mnohonásobne vyššie ceny. Takto Rusi nielenže omnoho viac zarábajú, ale ešte aj šetria vlastné suroviny!!! A to sa, prosím pekne, deje vďaka rozhodnutiam Európskej komisie,” dodáva.

 https://www.hlavnespravy.sk/chcu-ludi-odradit-od-protestov-policia-varuje-ze-mozne-protesty-na-slovensku-budu-v-rezii-ruskych-obcanov/2918878

Už se stalo takovou milou tradicí, že když se povede svolat nějakou demonstraci, začnou mediální černokněžníci okamžitě čarovat s čísly o počtu demonstrantů.

Princip je jednoduchý – vše se upravuje a zaokrouhluje tak, jak se to hodí aktuálním páníčkům. A když píšu „zaokrouhluje“, tak tím myslím i posouvání desetinné čárky. Přeci jen – většina dnešních mediálních aktivistů…pardon, chtěla jsem napsat většina dnešních novinářů vystudovala jen nějakou tu Fakultu Asociálních Studií nebo Sociálních Pavěd a matematika má pro ně podobně příjemnou příchuť jako užitečná práce – v životě by se takového hnusu dobrovolně nedotkli.

Varianta A: Správňácká demonstrace Lepších lidí™

Takže – pokud byla nějaká demonstrace (nepřímo) zaplacena miliardářským lidumilem ala George Soroš nebo jeho bratr Belzebub, jsou počty protestujících automaticky nafukovány podobně silně, jako tvářičky slovenské „prezidentky ze skládky“ Čaputové, když ji peskuje nějaký skutečný politik (třeba Fico). Když se tedy sejde dvě stě LGBT aktivistů, je z toho okamžitě „mnoho set protestujících“. Když se na nějakou milionovou chvilku povede zaplatit a přivézt několik desítek tisíc lidí, je z toho bez váhání 120 000 lidiček – navrch samozřejmě velmi vzdělaných, moudrých a ctnostmi nadívaných jak pečený krocan.

K tomu se samozřejmě přidá řada dalších triků – pokud je třeba protestujících tak málo, že vytvoří sotva tři řady za sebou, fotí se „po kovbojsku“ skoro od pasu, aby nebylo vidět přes hlavy a vypadalo to jako masivní dav. Dav mohou případně rozmnožit i kolegové ze štábu, kteří se budou láskyplně usmívat na cosi fialového v obleku, co právě provádí rukama jakousi karatistickou katu. Vybírají se jen hezké fotky, protest je vždy spravedlivý a vše je popsáno milými a přátelskými slovy.

Nevím, jestli by matematika měla být až TAKHLE kreativní…

Varianta B: Ošklivácká demonstrace zlých českých balíků

Přesně naopak se postupuje u demonstrací, které se nehodí ani globalistickým loutkám v naší politice, ani dutým hlavám ve velkých médiích a ani všemožným odhodlaným fašounkům, bezpáteřním hadům a zfetovaným aktivistům. Dodám, že všichni tihle kazisvěti se samozřejmě prezentují jako hrdinní antifašisti a anti-rasistická hesla jako „Smrt všem RuSSákům!“ nebo „Bolestivou smrt těm čecháčkovskym dezolátům!“ mají vytetované snad i na vnitřní straně očních víček, aby na svoji láskyplnou nenávist náhodou nezapomněli ani ve spánku. Tak při takových demonstracích se využije každý trik, aby protestující vypadali jako nevzdělaní balíci, agresivní náckové a požírači dětí. A to navíc ve směšně malém počtu.

Jeden z mnoha triků – šikovně udělaný ořez.

Fotí se tedy zásadně hodinu nebo dvě PŘED zahájením demonstrace, objektivy v davu pečlivě hledají nejunaveněji nebo nejtupěji vypadajícího člověka a je vyhlášena lovecká sezóna na co nejvíc kontroverzní fotky a záběry. Super triky se dají dělat i s nastavením fotoaparátu, takže třeba rozumně rozestoupení lidé na tržišti na náplavce pak vypadají jako namačkaný dav teplých turistů na tureckém tržišti a narvaný Václavák se zas na fotce promění v prostor, který působí klaustrofobicky i ve srovnání s umakartovým záchodkem.

Hmm…není ten Václavák najednou tak nějak…kratší?

Do jaké skupiny patřila včerejší demonstrace?

Jak jistě víte, 3. září 2022 se na Václavském náměstí konala masivní demonstrace proti naší vládě a celkově i proti velmi špatnému směřování naší krásné země. To tedy automaticky znamená, že patřila mezi skupinu těch „velmi špatných demonstrací“ a přišli na ni jen samí velmi špatní lidé.

Počty podle lžiDnes…

Trefně to zhodnotil i sám Ignorovič Fialčenko, tedy náš slavný ukrajinský premiér, nekritický fanoušek Bavorska, vlastník falešných brejliček a hlava pomazaná (jen nikdo neví čím). Podle něj demonstraci: „svolaly síly, které se hlásí k proruské orientaci, mají blízko k extrémním pozicím a jsou proti zájmům ČR. Je jasné, že ruská propaganda a dezinformační kampaně se objevují na našem území opakovaně a někdo jim prostě podléhá.

Tolik náš skvělý Péťa, který podporuje fašistický režim, snaží se zatáhnout naši zemi do nesmyslné války, slovo „Čech“ považuje za sprosté slovo a tak mluví jen o Ukrajincích, kryje mafiánské praktiky kolegů a je prostě tak šíleně schopný, že kvůli jeho krokům možná zkolabuje celá naše ekonomika – jak po druhé světové válce. No prostě… náš Péťánek. Posílám srdíčka.

Kolik lidí tedy bylo na Václaváku?

Protože sobotní protivládní demonstraci neplatil dědeček Soroš a ani s ní nepomáhal dav neziskovčíků, bylo její zorganizování velmi náročné a i peníze na obyčejné postavení pódia se vybíraly po stovkách od lidí z celé republiky. Přesto se na ní sešlo neuvěřitelných…no, kolik tam vlastně bylo těch lidí?

Podle policie tam prý bylo přibližně 70 000 lidí. Podle některých médií 50 000, „desetitisíce“ nebo dokonce jen „tisíce“. Lidé, kteří mluvili z tribuny, ale mluví o asi 100 000 lidí a samotní demonstrující někdy dokonce o 150 000 přítomných. Kde je tedy pravda?

V ideálním světě by nám stačily oficiální odhady, ale my žijeme ve světě, kde se člověk zemřelý na rakovinu nebo rozmlácený na motorce počítá mezi „mrtvé s Covidem“ a kde mráz i horko stejně jako déšť i sucho statisticky potvrzují celoplanetární oteplování, a to prý čistě kvůli vysokému počtu molekul oxidu uhličitého z vejfuku té vaší Škoda Fabia. V takovém světě si tedy musíme všechno raději přepočítat sami.

Takže – v nejaktivnější části demonstrace byl Václavák úplně plný „od koně“ až k Vodičkově/Jindřišské ulici. V horní části byla doslova hlava na hlavě, lidé se mačkali i v pasážích, ve vchodech do domů a přetékali i do postranních ulic. V horní části náměstí totiž bylo logicky nejlépe vidět a slyšet. Od Luxoru dál byl dav o něco řidší, šlo tam i jakž takž procházet.

Jednoduchým výpočtem mi vyšlo, že hlavní dav byl přibližně na 23 000 metrech čtverečných (viz obrázek). Podle sociologa profesora McPhaila se na jeden metr čtverečný vejde přibližně 2-4 demonstrujících, podle hustoty davu. Zkombinováním všech čísel mi to vyšlo takto:

Ve stručnosti tedy čísla vypadají takto:

Minimální odhad

Počet lidí: 69 000

Tohle je naprosto nejmenší možný odhad počtu protestujících (ten ostatně dala i policie). Počítá se středně hustým davem. Číslo samozřejmě nezahrnuje lidi postávající v okolních ulicích, ve vchodech, v domech atd. Také to počítá s tím, že ve 14:00 tihle lidé přišli a až do konce demonstrace tam stáli jak solné sloupy a s nikým se nevystřídali. Kdo ale někdy byl na velké demonstraci tak ví, že tisíce lidí vždy postupně přicházejí a odcházejí a lidé se průběžně prostřídávají. Spousta lidí totiž třeba nemá čas nebo chuť být na kompletní akci a třeba jen na chvíli přijdou vyjádřit účast a pak odejdou a přijdou další. V sobotu také bylo na sluníčku docela horko a mačkání se v davu přehřívání organismu ještě posílilo. Lidé tedy často třeba po hodině nebo i půlhodině odcházeli z Václaváku do stínu a do nedalekých restaurací, aby se zchladili a napili. Jejich místa okamžitě obsazovali další lidé.

Tohle číslo je tedy skoro najisto podhodnocené.

Střední odhad

Počet lidí: 90 000

Toto číslo počítá s poměrně hustým davem 4 lidí na metr (což v horní části Václaváku mohlo být, v dolní to bylo možná spíš 3 na metr). Nepočítá se s pohybem ani obměnou zúčastněných.

Vysoký odhad

Počet lidí: cca 100 000+

Realistický odhad se pohybuje až okolo 100 000 lidí – lidé přicházeli a odcházeli a mačkali se kde to šlo, včetně bočních ulic.

V určité chvíli se dav protestujících docela solidně zahustil…hustý!

Shrnutí

Takže – kolik lidí na tom Václaváku vlastně bylo?

Úplně nejupřímnější by asi bylo říkat: „70 až 100 tisíc“.

Optimistické (ale rozhodně možné) by bylo říkat „Přes sto tisíc“.

Fialové by bylo říkat: „Pár tisíc extrémistických ruských švábů“ (samozřejmě doplněno robotickými pohyby paží).

Ale nakonec to, co je nejdůležitější, je fakt, že se konečně zvedla spousta Čechů, Moraváků a Slezanů z gauče a šli společně protestovat v obrovském počtu. Spousty jich kvůli tomu jely do Prahy i několik set kilometrů, někdy i celá rodina.

Náš národ má spousty kladů, ale akceschopní moc nejsme. Ne nadarmo nám Poláci neříkají jen „Pepíci“, ale někdy i „knedlíci“. Takže když se konečně rozhoupeme, je to důkaz toho, že se děje něco opravdu velkého. Teď samozřejmě nemluvím o tom, když se někde v Praze srotí velký dav teenagerů a protestuje třeba „proti klimatu“ nebo za „homo pýchu“ – tam je úplně jiná dynamika a jde o úplně jiný druh akce. Tady se bavíme o skutečné demonstraci DOSPĚLÝCH lidí, což jsou dnes v naší infantilizované společnosti bohužel až lidé ve věku 35 let a více (čest výjimkám!).

A jen dodám – demonstrace sama o sobě samozřejmě nic nezmění. Naše vláda je tak šíleně zkorumpovaná, že ji nedonutí vytáhnout rypáky z koryt ani demonstrace deseti milionů Čechů. Úkolem demonstrace je něco úplně jiného. Jde o to ukázat, že máme vůli překonat vzájemné rozpory a spojit se ke společnému protestu. Mimochodem – ty rozpory mezi nás z velké části záměrně vnáší přisluhovači právě té globální mafie, proti které protestujeme. Pozor na to.

Velká demonstrace také dává velmi silný mandát lidem, kteří se postavili do čela odporu proti devastaci naší země a našich lidí. Jsou jako palivo pro skutečné elity národa proti těm falešným, které jsou ve skutečnosti tou skutečnou lůzou a které slouží nadnárodní mafii jen jako maňásci pro naše finální ovládnutí.

Je super, že přišlo tolik lidí. Je jedno, jestli jich bylo 70, 100 nebo 120 tisíc – podstatné je, že to bylo konečně pořádné číslo.

Snad to dá dostatečně silný impuls k tomu, abychom začali něco měnit a abychom si vzali naši zemi zpět.

Z tohole obrázku vždy spolehlivě zaslzím

https://bornova.pub/2022/kolik-lidi-opravdu-bylo-na-demonstraci-3-9-2022/

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: