Design a site like this with WordPress.com
Začíname

Kydajte ešte mäso!

Aj keď sa to nemá, pozrel som sa trochu na to, čo píšu o súčasnej podľa RTVS veľkolepej ukrajinskej protiofenzíve ruskí analytici. Dozvedel som sa, že v odpočutých rozhovoroch veliteľov ukrajinských síl najčastejšie zaznieva požiadavka „kydajte ješčo mjaso“. Alebo „u nas dyra, dajte mjaso“. Mäsom nazývajú ukrajinskí velitelia bežných takmer nevycvičených mobilizantov. Veľa toho o boji nevedia, ale je ich mnoho. Vďaka nim mala ukrajinská armáda v oblasti okolo Charkova početnú prevahu od 1:10 po 1:12. V bitke o Balakleju napríklad proti trom brigádam Ukrajincov stálo pol roty ruských vojenských policajtov. Tam napriek drvivej početnej presile držali policajti mesto takmer 4 dni, pokiaľ nedostali pokyn stiahnuť sa do bezpečia.

Vďaka tejto mohutnej presile sa ukrajinským silám podarilo obsadiť územie podľa GŠ OS UA s rozlohou niečo vyše 1000 km2. To je zhruba dva a pol násobok územia Bratislavy. Anglo-americkí analytici sú v odhadoch smelší-uvádzajú dvojnásobok-to by už bolo územie takmer celého bratislavského kraja. Tak či onak, z územia, ktoré ovládala pred februárom Ukrajina a ktoré dnes v rozlohe asi ako Francúzsko ovládajú spojené ruské sily je to zlomok. Aj keď strategicko-motivačne veľmi dôležitý. Mediálna odozva týchto operačných ukrajinských úspechov na Západe je ale obrovská. Nečudo, že sa tak prezentuje aj v SR.

V Rusku z pohybu frontu pri Charkove nie sú až tak vzrušení. Vedia, že je to obvyklý ´úkaz v každej vojne. Aj Charkov či napríklad náš malý Liptovský Miluáš musela Červená armáda počas 2.sv. vojny oslobodzovať dvakrát. Nie tieto cykly na fronte,-ale iná vec trápi ruských analytikov. Je to smutný fakt, že kopa ruskojazyčných obyvateľiv, ktorí si už pomaly zvykali, že žijú v Rusku sa teraz,-či v dôsledku chýb ruského velenia alebo v dôsledku chytráckeho úskoku ruského velenia dostala znovu do područia Kyjeva. V Balakleji, kde znovu veje ukrajinská zástava, to značí, že všetci obyvatelia mesta musia teraz prejsť previerkami oddanosti Kyjevu a selekciou tých, čo „kolaborovali“ s Moskvou. Tých, ktorých udajú a identifikujú ako podporovateľov RF, nečaká nič dobré. Zmiznú. Ani len popol sa po nich nenájde.

-A toto hnevá moskovských analytikov. Smutný osud ruskojazyčných obyvateľov Balakleji bude mať veľmi negatívny motivačný dopad na ochotu obyvateľov iných obcí a miest pod kontrolou ruských síl spolupracovať s ruskými orgánmi. Aj by možno chceli, ve´d sú to Rusi, no budú sa báť, že ruské velenie môže ich obec či mesto- tak ako oblasť okolo Izjumu a Balakleji – zo strategickýcch dôvodov opustiť a ich životy a majetok ponechať napospas Kyjevu.

Nuž zladiť vojenskú a informačno-motivačnú časť vojenských operácií na Ukrajine nie je veru ľahké. Ani na jednej a ani na druhej strane. Najstrašnejšie je, ak jedna i druhá strana, -ústami svojich vojenských technokratov – nazýva útočiacich ukrajinských vojakov či ruských civilov na Ukrajinou znovu obsadených územiach „mjasom“.

Ale povedzme si, my Slováci, pravdu. Čo sme i my tu pár stoviek kilometrov od frontovej línie pre Brusel či pre Washington ? Sme my azda niečo svojprávnejšie a hodnotnejšie, než je to spomínané MJASO ? Aj keď zatiaľ nie v tej ozajstnej vojne, aj ke´d zatiaľ iba v takej malej energetickej a cenovej vojne proti Rusku ? Aj ke´d zatiaľ nie so stovkami obetí. /Ale ktovie, koľko aj tých obetí bude po nastávajúcej zime…/.

Sme či nie sme „mjaso“ pre našich veliacich dôstojníkov a úradníkov z EU alebo NATO ? Odpovedzte si na to, prosím, sami. https://trikopce.blog.pravda.sk/2022/09/10/kydajte-este-maso-sprava-z-frontu/

V súčasnej dobe nie je pre elity problém niečo urobiť, ale ako vycúvať z neuváženej alebo chybnej akcie bez „straty desiatky“, bez straty tváre.

Pamätáme sa na aktivity USA na Ukrajine. A potom potichúčky – poľahúčky zmena na akciu USA a jeho spojencov, ešte neskôr na akciu NATO.

Podobnosť s Afganistanom a Irakom čisto náhodná.

Pamätáme sa na tlačenie kalerábov z Washingtonu, že na pojmy demokracia – sloboda – spravodlivosť – právo treba pozerať nie zo skostnatelého historicko-filozofického hľadiska, ale v záujme obrany a zachovania liberálno-demokratického celosvetového poriadku akosi „po novom“.

Také isté kaleráby z Europarlamentu. O verchuškou aktualizovaných hodnotových prejavoch našej prvej občianky už radno pomlčať.

Tak sme dovolili pokrútiť základné filozofické pojmy a definície, že sa potom pokrútil aj systém právneho poriadku a vniesol chaos do spoločenského vedomia. Prvá občianka s právnym titulom o tom určite niečo vie.

Gentlemani vždy hrajú podľa pravidiel. Ak gentlemani začnú prehrávať – ​​len zmenia pravidlá.… staré ako anglosaské impérium, nad ktorým slnko nezapadne.

Sloboda sa končí tam, kde začína sloboda iného. To nám vravia oni. Ale oni myslia iné: Vaša sloboda sa končí tam, kde začína náš strach.

Strach, že anglosaské impérium bude poznať východ a západ slnka. Strach, že populácia Zeme čím ďalej, tým viac neuznáva dogmy liberálnej demokracie ako jedine správnej civilizácie. Strach, že sa svet ubráni kultu vývozu liberálnej-demokracie.

Ako bude vyzerať snaha elít pokrútiť filozofické pojmy a znásilniť spoločenské vedomie, aby kolektívny západ obhájil vyše osemročnú podporu tyranov a lynčerov Donbaského a Luhanského ľudu? Väčšina populácie planéty už teraz chce vysvetlenie. https://peter4.blog.pravda.sk/2022/09/10/utekat-je-sice-hanba-ale-veeeelmi-osozlive/

Stoltenberg vo Financial Times píše: ‚Za demokraciu musíme trpieť’! A napísal, že obyvatelia členských krajín NATO akceptujú, že musia viac trpieť, aby bránili demokraciu, na Ukrajine: ‚Vojna na Ukrajine vstupuje do kritickej fázy. Zima sa blíži a bude to ťažké. Ťažko pre ukrajinský ľud i ozbrojené sily, ktorí bojujú za svoju slobodu, a tvrdo pre tých z nás, ktorí ich podporujeme’! https://pskakal2.blog.pravda.sk/2022/09/10/sef-nato-mame-trpiet-za-demokraciu/

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: