Larry Johnson: Je válka na Ukrajině součástí americké strategie na oslabení Německa? RAND říká: “ANO”!

Válka je provinilým, zástupným potěšením, pokud se zrovna neskrýváte ve sklepě nebo v zákopu a nemodlíte se, aby dělostřelecký granát nezasáhl přímo vaši pozici. Hukot tanků, skřípění raket a střel a vojáci střílející z automatických zbraní jsou věci, které Hollywood vytahuje, aby pobavil masy, které si pustí válečný film, nebo ještě lépe přímé přenosy z frontových linií díky neohroženým reportérům.

Skutečné škody způsobené ruskou invazí na Ukrajinu jsou však ekonomické a rozhodnou o výsledku této války. Nezpůsobuje jen spoušť na Ukrajině, ale i skutečné škody po celém světě. Někteří se domnívají, že Spojené státy a NATO používají Ukrajinu jako páku k oslabení Ruska a zbavení se Putina. Putinův zločin? Odmítl být zajatcem Západu. Existuje však zpráva RAND z ledna 2022, která naznačuje něco temnějšího, dokonce ďábelského. O tom více později.

Ekonomické sankce byly navrženy tak, aby poškodily všechny Rusy – nejen Putina a jeho klíčové představitele. Vzpomínáte si na opojné dny na počátku války, kdy byl zabavován ruský majetek mimo Rusko, ruským oligarchům, včetně těch, kteří se postavili proti Putinovi, byl zabavován majetek a s umělci a sportovci bylo zacházeno jako s malomocnými s aktivní ebolou. Západ fakticky vyhlásil Rusku válku bez střelby a seděl a čekal, až se ruská ekonomika zhroutí.

To se však obrátilo proti němu a stalo se tak velkým, nečekaným způsobem. Místo toho, aby se ruská ekonomika složila jako levný stan při hurikánu, dál se držela na nohou s minimální inflací, protože chytráci ve Washingtonu, Londýně a Berlíně si neudělali domácí úkoly. Neuvědomili si, že postavení Ruska jako významného vývozce ropy, plynu, hnojiv a dalších důležitých kovů a minerálů vzácných zemin izoluje Rusko od bolesti, kterou mu chtěl Západ tak zoufale způsobit. A Rusko se zaměřilo na posílení vazeb s Čínou, jejíž ekonomika měla problémy, a urychlilo vývoj alternativní mezinárodní rezervní měny, která by Rusku umožnila obchodovat s ostatními zeměmi mimo klub NATO.

Nyní se slípky vracejí domů a je to špatná zpráva nikoli pro Rusko, ale pro Evropu. Možná vám tyto nedávné zprávy unikly:

Krize v energetice v Německu se mění ve výrobní krizi, přičemž jeden z vedoucích pracovníků ocelářské společnosti ArcelorMittal prohlásil, že německé křídlo společnosti již nemůže konkurovat kvůli prudce rostoucím energetickým nákladům.

„Výroba v Německu v současné době již není konkurenceschopná,“ uvedl Reiner Blaschek, generální ředitel společnosti ArcelorMittal Germany, která nedávno uzavřela dva závody v zemi. Vyzývá k rychlému politickému zásahu: „Potřebujeme konkurenceschopné ceny energie pro průmysl.“

Ceny plynu a elektřiny, které v posledních měsících prudce vzrostly v důsledku sankcí a rozhodnutí Ruska omezit dodávky plynu, způsobily, že vstupní náklady mnoha průmyslových podniků jsou příliš vysoké na to, aby zůstaly ziskové, a mnozí ekonomičtí odborníci předpovídají další bolest pro hlavní průmyslové odvětví Německa, což by mělo vedlejší účinky na zbytek německé ekonomiky.


Zaznamenali jste to? Společnost ArcelorMittal již v Německu uzavřela dva závody. To znamená nezaměstnané kvalifikované pracovníky. A tato nezaměstnanost se odráží v dalších částech německé ekonomiky. Tito pracovníci už nemají peníze navíc, které by mohli utratit v restauracích a barech. Nemají peníze na koupi nového bydlení nebo rekonstrukci kuchyně či koupelny. To vše v důsledku „prudkého růstu cen energií“, který je přímým důsledkem idiotské zelené politiky a německého nepřátelství vůči Rusku projevujícího se sankcemi. Prudký nárůst cen plynu a ropy se v nejbližší době nezmírní a Rusko utáhlo šrouby Evropě tím, že přerušilo dodávky plynu z Nordstreamu.

Ekonomickou ránu do nosu dostává i Švédsko, které nedávno vstoupilo do NATO:

Švédský výrobce spotřebičů Electrolux AB oznámil program snižování nákladů poté, co ohlásil pokles poptávky po svých domácích spotřebičích v Evropě a USA.

Druhý největší výrobce domácích spotřebičů na světě po společnosti Whirlpool uvedl, že „poptávka po základních spotřebičích na trhu v Evropě a v USA zatím ve třetím čtvrtletí podle odhadů klesala ve srovnání s druhým čtvrtletím výrazně rychlejším tempem, což bylo způsobeno dopadem vysoké inflace na nákupy zboží dlouhodobé spotřeby a nízkou důvěrou spotřebitelů“.

https://www.zerohedge.com/markets/alarm-bells-sound-worlds-second-largest-appliance-company-reports-demand-plunge

Evropská unie se také potýká se silným ekonomickým protivětrem, který rozpoutaly sankce proti Rusku:

Páteční jednání v Bruselu završilo horečnou týdenní aktivitu vlád v celém bloku 27 zemí, během níž se ukázalo, jak složité je vzhledem k rozsahu problémů vytvořit společnou reakci na energetickou krizi. . . .

Rusko před více než týdnem zvýšilo tlak, když společnost Gazprom PJSCpřerušila dodávky plynu do Evropy prostřednictvím plynovodu Nord Stream na dobu neurčitou.

To vyvolalo další kolo rozpočtových opatření, protože vlády oznámily další pomoc, aby pomohly lidem zaplatit účty. Byly také nuceny vypořádat se s novou finanční hrozbou vyplývající z krize. Vzhledem k tomu, že kvůli prudce rostoucím cenám energií mají některé podniky problémy sehnat dostatek hotovosti na pokrytí požadavků na marže, oznámily země poskytnutí miliard eur na financování likvidity.

https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-09-10/scale-of-europe-s-energy-turmoil-exposed-in-frenzied-crisis-week


Za ekonomickým chaosem v Evropě se skrývá rozvíjející se ekonomická katastrofa na Ukrajině. Ukrajinská ekonomika nevytváří dostatečné peněžní toky, aby mohla udržet své vojenské úsilí. Nyní je zcela závislá na štědrosti Spojených států a Evropy. Zde je tedy zásadní otázka – jak dlouho budou evropské vlády, které čelí rostoucím domácím nepokojům, pokračovat ve vypisování bianko šeků Volodomyru Zelenskému a vyčerpávat své vlastní vojenské zásoby?

Ještě jeden výlet zpět do druhé světové války. Sovětský svaz utrpěl během prvního roku války s Německem katastrofální ztráty. Když nacistické armády zaplavily východ, Sověti narychlo sbalili továrny a výrobní závody a odeslali je na východ od Uralu. Myslíte si, že by Spojené státy, kdyby byly napadeny, dokázaly rozebrat své automobilové a letecké továrny v Illinois, převézt je na Aljašku, znovu je sestavit a do roka opět zahájit výrobu? Protože přesně to Sověti udělali. Zatímco na frontách utrpěli nepředstavitelné ztráty na lidech a jejich vesnice a města byla srovnána se zemí, Sovětský svaz nadále provozoval výrobní kapacity a obnovoval své armády novými rekruty.

Ukrajina nic z toho nedělá. Ukrajina nemůže bezpečně přivést rekruty do táborů na západní Ukrajině k základnímu výcviku, aniž by riskovala, že je zasáhnou ruské přesné střely. Velká část ukrajinských výrobních center je nyní v rukou Ruska. Vzpomínáte si na Mariupol? Bez bezpečných vojenských výcvikových středisek a aktivních továren nemůže Ukrajina dokázat hospodářský zázrak, jaký se Sovětům podařil za druhé světové války.

Dokud zůstane ruská ekonomika neporušená a Rusko bude moci prodávat své základní výrobky do jiných zemí, které se nepřipojily k podpoře Ukrajiny, bude mít Rusko navrch. Dovolte mi, abych na závěr vyslovil analytikům společnosti Rand uznání. Rand v lednu vydal prozíravou zprávu, která poskytuje znepokojivý vhled do nekalého motivu, jenž vysvětluje, proč Washington pobízí Berlín k podpoře Ukrajiny a přerušení vazeb na Rusko:

Současný stav americké ekonomiky nenasvědčuje tomu, že by mohla fungovat bez finanční a materiální podpory z vnějších zdrojů. Politika kvantitativního uvolňování, k níž se Fed v posledních letech pravidelně uchyluje, stejně jako nekontrolovaná emise hotovosti během blokace Covidu v letech 2020 a 2021 vedly k prudkému nárůstu zahraničního dluhu a zvýšení nabídky dolaru.

Pokračující zhoršování hospodářské situace s vysokou pravděpodobností povede ke ztrátě pozice Demokratické strany v Kongresu a Senátu v nadcházejících volbách, které se budou konat v listopadu 2022. Za těchto okolností nelze vyloučit impeachment prezidenta, kterému je třeba se za každou cenu vyhnout. . . .

Současný německý hospodářský model je založen na dvou pilířích. Těmi jsou neomezený přístup k levným ruským energetickým zdrojům a k levné francouzské elektřině díky provozu jaderných elektráren. Význam prvního faktoru je podstatně vyšší. Zastavení ruských dodávek může docela dobře vyvolat systémovou krizi, která by byla zničující pro německou ekonomiku a nepřímo i pro celou Evropskou unii.

Překlad: DeepL https://bavorovy-poznmky.tribe.so/post/larry-johnson-je-valka-na-ukrajine-soucasti-americke-strategie-na-oslabeni—632184f98ab0d25bd27b29ab

Mám silné podezření, že po protiofenzívě v Charkově bude Rusko hledat způsob, jak vrátit úder Spojeným státům, aniž by překročilo červené linie, které by mohly vést k přímé konfrontaci. Sýrie je místem, kde by k tomu mohlo dojít. Spojené státy udržují na syrském území několik nelegálních základen, na které by Rusko mohlo udeřit s využitím svých syrských spojenců podobně, jako Spojené státy využívají Ukrajinu. Rusko je ve fázi dokončování výcviku nové syrské výsadkové divize. S ruským leteckým krytím by byl možný útok na některou z amerických základen v Sýrii – USA by si musely vybrat mezi sestřelením ruských letadel a flirtováním s jadernou válkou, nebo pokorným přijetím ztráty nelegální základny, kterou se před vlastními občany snaží usilovně skrývat. Vzhledem k naprostému nedostatku nadšení americké veřejnosti pro další válku na Blízkém východě se zdá, že USA by ztrátu prostě musely překousnout. https://zvedavec.news/komentare/2022/09/9319-specialni-vojenska-operace-1292022.htm

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Začíname
%d blogerom sa páči toto: