Design a site like this with WordPress.com
Začíname

Rusi 10. 10. 2022 ukončili Špeciálnu vojenskú operáciu a začali vojnu

Kratene

Zdá sa, mnoho znakov tomu nasvedčuje, že Rusi 10. 10. 2022 ukončili Špeciálnu vojenskú operáciu a začali vojnu. Svedčí o tom už skôr začatá mobilizácia, ale hlavne včerajšie a dnešné útoky na infraštruktúru Ukrajiny, ktorá bola dosiaľ šetrená. Uvidíme či likvidácia ukrajinskej infraštruktúry bude pokračovať, alebo to bol iba zdvihnutý prst, ale celkový vývoj naznačuje, že bude úplne zničená.

Ruský spôsob jednania na Ukrajine mal totiž pre Rusko veľmi negatívne dôsledky. Počnúc postupnými porážkami na bojisku až po útoky na jej ľudí a infraštruktúru. Rusi už svojim nepriateľom z ich pohľadu i tak trestuhodne nechali príliš veľa času a zdrojov, čo sa im iba vypomstilo a ešte vypomstí.

Dôležité si je však uvedomiť, že špeciálna vojenská operácia sa po ohňostroji na Kerčskom moste, ktorý Putinovi k narodeninám zorganizovala Ukrajina, prehupla do vojny.

Ďalší vývoj sa dá predpovedať. Stále viac ruských vojakov a zbraní na fronte a stále menej zdrojov na Ukrajine.

Kolektívny Západ je síce ešte stále rozhodnutý dodávať zbrane Ukrajine, ale tie sa už budú na front dostávať stále ťažšie. Kolektívny Západ, hlavne však Európa ešte žije zotrvačnosťou. Sankcie, ktoré zaviedla proti Rusku sa ešte na európskom obyvateľstve nezačali naplno prejavovať. Ešte ani nevybuchol žiaden plynovod, čo sa však dá už pred začiatkom zimy očakávať. Nie je žiadny dôvod, aby ruské plynovody vybuchovali a nórske fungovali povedal jeden z poslancov ruskej dumy a je pravdepodobné, že jeho volanie bude vypočuté. https://www.hlavnespravy.sk/rusky-analytik-hodnoti-udery-na-ukrajinske-mesta/2943338

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: