Design a site like this with WordPress.com
Začíname

Slová majú svoju váhu, priblížil Lipšic

Druhá kuciakiáda na obzore

Koalícia neschopná presadiť rozpočet, predčasné voľby na spadnutie, ale americké panstvo na Slovensku treba udržať. Samozrejme, bežné lokálne figúrky a metódy už na to nestačia.

Nie všetko je plánované, ale aj to, čo sa udeje samo, je zneužité. Zrazu je na Slovensku mladý radikál, ktorý nielenže zabije dvoch v Teplárni, ale aj napíše akýsi Manifest. Bravo, Lipšic na mieste krvipreliatia, cirkus môže začať. Portál Pravda zatvára diskusie.

Zrovna teraz sa vyskytne taký prvoplánový magor, ako z učenbice pre slniečkárov. Agent špecialitsta antifašista Bránik má už večer po vražde, azda v dobe, keď páchatel ešte nebol známy, vypracovaný plný profil tohto sopliaka “radikála”. Slovenský Breivik. Po internete začínajú hádzať platení ľudia mená, ktoré s vecou nič nemajú, ale treba ich vrhnúť do kotla – lebo JE 3. svetová vojna: Blaha, Fico, Kaliňák. Samozrejme, aj Uhrík, Mazurek, Kotleba.

Ak by voľby niečo mohli zmeniť, tak by ich zakázali. Americké tajné služby vytiahli na Slovensku do boja, nechcú ani za boha dovoliť predčasné voľby, v ktorých by vyhral Smer, dobre sa umiestnila Republika, po ktorých by sa vytvorila nejaká koalícia so Sme-rodina a Hlasom. To všetko musí byť tabu – lebo jeden vyjebaný zmanipulovaný slniečkar zadrbal dvoch buzerantov.

Tomu sa povie medzinárodná politika. https://nadhlad.com/content/druha-kuciakiada-na-obzore

https://www.infovojna.bz/article/video-lipsic-po-tragickej-strelbe-na-zamockej-ulici-v-bratislave-vyhlasil-ze-nenavist-k-ludom-inej-rasy-a-sexualnej-orientacie-bola-pravdepodobym-motivom-utoku-ked-fanusik-caputovej-sorosa-a-slusneho-slovenska-chcel-v-roku-2019-strielat-narodne-orien

https://www.infovojna.bz/article/sorosovu-nadaciu-bude-na-slovensku-riadit-aktivista-fedor-blascak-pomahat-mu-budu-herecka-vasaryova-exministerka-spravodlivosti-zitnanska-a-vedec-cekan

https://www.hlavnespravy.sk/premier-vyzval-na-zastavenie-nenavisti-apeluje-na-verejnost-i-politikov/2944800
https://www.hlavnespravy.sk/sis-prijali-sme-opatrenia-ktore-viedli-k-identifikacii-pachatela-utoku/2944978
https://www.hlavnespravy.sk/na-zamockej-ulici-sa-strielalo-hlasia-obete/2944338
https://www.hlavnespravy.sk/skola-ktoru-navstevoval-strelec-z-bratislavy-odsudila-nasilie-a-nenavist/2944900
https://www.hlavnespravy.sk/skuste-sa-niekedy-este-ohradit-proti-duhovy-vlajkam-na-statnych-budovach-politici-s-plnymi-ustami-tolerancie-vam-pripisu-vinu-na-dvojnasobnej-vrazde/2944722
https://www.hlavnespravy.sk/prezidentkanenavist-podnecovana-slovami-politikov-si-vyziadala-nevinne-zivoty/2944574

Čo to médiá zase dnes poobede spustili ? Ćo je to zase za akciu, ktorá sa má konať dnes na námestí SNP ? Čo je to zase za sortírovanie obetí násilia a ľudských zlyhaní ?

Nedávno zahynulo 5 príslušníkov vysokoškolskej komunity na zastávke Zochova ulica. Médiá si to pripomenuli-to áno. Ale bez akcie na námestí SNP. Išlo o študentov,-človek by očakával, že sa ich tisíce zídu na smútočnom zhromaždení na SNP a budú požadovať dôsledný boj proti alkoholikom za volantom a dôsledné potrestanie vinníka. Nič také sa nestalo. Naopak, vinník smrti piatich príslušníkov vysokoškolskej komunity je na slobode.

Včera zahynuli neďaleko zastávky Zochova 2 príslušníci inej komunity. Strašný zločin z nenávisti-za ktorý sa páchateľ už sám potrestal. Napriek tomu, že zločin a trest sa akoby vyriešil, – médiá a vládne a mimovládne organizácie robia na SNP akciu na počesť zavraždených. Nie za vyšetrenie a potrestanie konkrétneho zločinca-veď ten už za to zaplatil cenu najvyššiu. Za čosi iné. Ťažko povedať, za čo. Možno za toleranciu a znášanlivosť k postihnutej komunite. Možno iba si potichu pripomenúť pamiatku mŕtvych, uctiť si ju. V pokore a vážnosti. Ak to tak bude, potom je to v poriadku.

Dúfam však, že táto smutná pietna príležitosť nebude zámienkou na zostrovanie už aj tak ostrého sledovania sociálnych sietí. Na hranie sa s každým čo len trochu dvojzmyselným slovíčkom. Na zotieranie príspevkov, ba nedajbože i na niečo horšie. Najhoršia vec, ktorá by sa -aj pre pamiatku obetí stala, by bolo posilnenie represie, obmedzenie komunikačnej slobody. Takýto boj proti nenávisti voči jedným by sa mohol zvrhnúť na inštitucionalizáciu nenávisti voči druhým. Útoky šialencov -nenávistných psychopatov boli sú a bohužiaľ aj budú. Všade vo svete. Aj nástroje na ich maximálnu depistáž a prevenciu sú. Aj v SR. Treba ich využiť. Profesionálne, kvalifikovane. BEZ POLITIZÁCIE.

Politizácia udalosti sa ale už rozbehla. Zajtra sú ohlásené dva politicky ladené mítingy „na podporu LGBTI“ . Médiá ich propagujú, aby sa na nich zišlo čo najviac mladých ľudí. Prídu politici, budú prejavy. Najmä liberálne strany sa chystajú. Liberálna prezidentka práve tak. Hodnotový protest je jednoduchší ako protest proti energetickej núdzi a zdražovaniu. Možno príde mnoho študentov. Možno tých, čo bez skrytej ruky organizátorov na sociálnej sieti a bez verejných médií, – teda spontánne, na základe vlastnej iniciatívy – nedokázali prísť na námestie SNP, aby si minulý týždeň spoločne uctili pamiatku svojich zahynutých spolužiakov.

Problém nenávisti a agresivity je obrovsky vážny problém. Treba ho riešiť tam, kde sú na to odborníci. Nie na námestí SNP. Tam sa veci obvykle iba skomplikujú a zneužijú. Máme s tým po r. 2018 svoje skúsenosti. Takže pieta áno. Úcta a súcit áno. Politizácia nevinných obetí nie. Prisudzovanie politického radikalizmu duševne ťažko chorému človekovi dvakrát nie.

Rozumieme sa ?

Úprimnú sústrasť pozostalým obetí. Úprimnú spoluúčasť v bolesti všetkým, ktorí dnes po tých strašných veciach na Zochovej a na Zámockej dnes trpia. Správajme sa zodpovedne a s rešpektom a toleranciou ku všetkým. Ku VŠETKÝM . Buďme lepší ! VŠETCI. https://medvedar.blog.pravda.sk/2022/10/13/co-je-to-tu-zase-za-medialnu-kampan/

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: