Design a site like this with WordPress.com
Začíname

Archív 2015: Agentúra nemarí plánované domáce teroristické útoky

FBI : Musíme „udržiavať strach nažive“ kvôli zdôvodneniu rozpočtu na teror

5. února 2015

Bývalý zastupujúci riaditeľ priznáva, že federálna agentúra plánuje teroristické hrozby kvôli zvýšeniu svojho rozpočtu. V dokumente o tom, ako FBI zachytáva podozrivých z terorizmu, priznáva bývalý zastupujúci riaditeľ FBI Thomas Fuentes, že federálna agentúra potrebuje “udržiavať strach nažive” aby odôvodnila zvýšenie rozpočtu. Dokument s názvom The Newburgh Sting rozpráva príbeh o tom, ako federáli presvedčili štyroch chudobných mužov z New Yorku, aby sa zapojili ako informátori do teroristického sprisahania.

Akonáhle FBI začala popierať svoju úlohu pri výrobe sprisahania, Fuentes drzo priznáva, že agentúra zámerne pracuje na posilňovaní obáv z terorizmu, aby získala viac finančných prostriedkov.

“Ak predkladáte návrh ročného rozpočtu pre činnosť agentúry, nebudete ho predkladať v duchu ” Vyhrali sme vojnu nad terorom, všetko je v poriadku” pretože prvá vec, ktorá sa stane, je zníženie vášho rozpočtu o polovicu” hovorí Fuentes. ” Viete, je to opačné tvrdenie ku tvrdeniu Jessa Jacksona ” Udržiavajte vieru nažive – Udržiavajte strach nažive”. Nechajte ho žiť.

” V súvislosti s rozhovorom ohľadne prípadu, v ktorom FBI vyplatila informátorom z ulice štvrť milióna dolárov za vykonanie útoku, bývalý zastupujúci riaditeľ FBI pripúšťa, že je najvyšším záujmom agentúry vyeskalovať teroristickú hrozbu. Podľa New York Times bola drvivá väčšina teroristických sprisahaní v roku 2012 zorganizovaná FBI.

Najnovším príkladom je prípad Christophera Lee Cornella, ktorý údajne plánoval odpáliť bomby a následne postrieľať zamestnancov U.S. Capitol. Avšak, ako sa rýchlo ukázalo, Cornell nebol nikdy schopný zorganizovať a financovať takéto sprisahanie na vlastnú päsť a bol podporovaný FBI.

“Agentúra nemarí plánované domáce teroristické útoky, skôr ich vytvára a následne sa verejne chváli ich zneškodnením” napísal Glenn Greenwald.

http://www.nwoo.org/2015/02/04/fbi-musime-udrziavat-strach-nazive-kvoli-zdovodneniu-rozpoctu-na-teror/

archív afinabul.blog

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: