Design a site like this with WordPress.com
Začíname

To sa musí dosiahnuť zmiešaním rás s cieľom vzniku jedinej priemernej svetlohnedej rasy v Európe

Thomas Barnett popísal vo svojich knihách ideálny svet pre celoplanetárnu globalizáciu. Nie, nie je to žiadny spisovateľ scifi. Pracoval ako strategický výskumník a profesor na US Naval War College v Newport, Rhode Island, USA.
Pracoval v mnohých firmách na projektoch strategického plánovania budúcnosti. Riadil Year 2000 International Security Dimension Project. Pôsobil ako projektový riaditeľ pre Center for Naval Analysis a pre Institute for Public Research.

Vo svojej prvej knihe The Pentagon’s New map (2004)
je jeho vízia globalizácie postavená na vedúcej úlohe USA, ktorá vojenskými prostriedkami a politicko-ekonomickou stratégiou povedie planétu k likvidácii štátnych celkov a národov pomocou migrácie a nastavovaním bábkových vlád. Bude vytvárať podmienky vo vzdelávacom procese tak, aby viedlo k znižovaniu priemernej inteligencie populácie a tým k ich ľahšiemu ovládaniu a otročeniu. Postará sa o presun strategických surovín do rúk vybraných veľkých nadnárodných koncernov. V podstate v knihe opisuje všetko, o čo sa mnohé skupiny usilujú.

„Konečným cieľom je homogenizácia všetkých štátov na zemeguli. To sa musí dosiahnuť zmiešaním rás s cieľom vzniku jedinej priemernej svetlohnedej rasy v Európe. Preto musí Európa prijať ročne 1,5 milióna prisťahovalcov z tretieho sveta. Výsledkom bude vznik populácie s priemerným IQ 90. Toto budú ľudia, ktorí budú príliš hlúpi na to, aby chápali, ale dosť inteligentní na to, aby pracovali.”

The Pentagon’s New Map: War and Peace in the Twenty-First Century
Kniha je z roku 2004 podozrivo predvídavým prístupom ku globalizácii, ktorý kombinuje bezpečnostné, ekonomické, politické a kultúrne faktory, aby vysvetlil povahu vojny a mieru v 21. storočí.
Barnett ju napísal na základe predchádzajúceho článku, ktorý napísal pre časopis Esquire, načrtáva novú veľkú stratégiu americkej zahraničnej politiky. Barnett bol požiadaný letectvom Spojených štátov, aby poskytol prezentáciu týchto myšlienok každému novému dôstojníkovi, ktorý dosiahol hodnosť generála.
Koncom roku 2004 mu Barnettov zamestnávateľ (Naval War College) navrhol napísať ďalšiu knihu. Vznikla tak Blueprint for Action: Future Worth Creating.
Neskôr píše tretiu knihu Great Powers: America and the World after Bush.
Základné myšlienky knihy The Pentagon’s New Map

Svet je možné zhruba rozdeliť do dvoch skupín:
1. Fungujúce jadro, charakterizované vzájomnou ekonomickou závislosťou.
2. Neintegrovaná časť, charakterizovaná nestabilným vedením a neprítomnosťou v medzinárodnom obchode.

Jadro možno ďalej rozdeliť na:
staré jadro (Severná Amerika, Európa, Japonsko, Austrália)
nové jadro (Čína, India, Južná Afrika, Brazília, Argentína, Čile a Rusko).
nezaradené jadro zahŕňa Stredný východ, južnú Áziu (okrem Indie), väčšinu Afriky, juhovýchodnú Áziu a severozápad Južnej Ameriky.

Integrácia krajín nezaradeného jadra do globálnej ekonomiky poskytne jednotlivcom žijúcim v tejto rozvojovej oblasti príležitosti na zlepšenie ich života, a tým predstavuje žiaducu alternatívu k násiliu a terorizmu.

Americká armáda je jedinou silou, ktorá je schopná poskytnúť vojenskú podporu na uľahčenie tejto integrácie tým, že slúži ako posledný vymáhač pravidiel. Barnett tvrdí, že tak robí už viac ako 20 rokov „exportom” bezpečnosti (USA míňajú zhruba polovicu celkových svetových výdavkov na armádu).
Aby bola americká armáda úspešná, musí prestať premýšľať o vojne v kontexte vojny, ale o vojne v kontexte „všetkého ostatného”, t.j. demografie, energetiky, investícií, bezpečnosti, politiky, obchodu, imigrácie atď.

Vzhľadom na svoju dvojitú úlohu by sa americká armáda mala organizovať podľa dvoch funkcií, „Leviathan” a „Správca systému”.

Účelom Leviathan je použitie drvivej sily na rýchle ukončenie násilia. Zruší vlády, bude brániť krajiny jadra a vo všeobecnosti vykoná odstrašujúcu prácu, ktorú americká armáda robí od konca 2. svetovej vojny. Sila Leviathan je primárne obsadená mladým agresívnym personálom a je prevažne americká.

Účelom Správcu systému je viesť mier: udržiavanie mieru, budovanie globalného národa, posilňovanie slabých vlád atď.

Thomas P.M. Barnett (2004). The Pentagon’s New Map
Thomas P.M. Barnett (2005). Blueprint for Action
Thomas P.M. Barnett (2009). Great Powers: America and the World after Bush.

Viac na: https://thomaspmbarnett.com http://voltaire.netkosice.sk/index2.html

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: