Design a site like this with WordPress.com
Začíname

Výraz „globalista“ je antisemitská nadávka

..Tradičné“ médiá teraz tvrdia, že výraz „globalista“ je antisemitská nadávka, ktorá by sa mala zakázať

Niektorí skutočne tvrdia, že používanie tohto slova na označenie politickej ideológie uprednostňovania superštátu pred štátom je rasistickým výrazom proti židovskému národu.

Viacerí ľudia, vrátane lídra brexitu Nigela Faragea, uviedli, že dosadenie bývalého bankára Goldman Sachs a akolytu Svetového ekonomického fóra (WEF) Risha Sunaka za premiéra Spojeného kráľovstva bolo „globalistickým pučom“.

Teraz sa ľavicové osobnosti pokúšajú urobiť zo samotného pojmu „globalista“ rasistickú nadávku a tvrdia, že je antisemitský.

Informuje o tom portál Breitbart: Minulý týždeň Nigel Farage napísal na Twitteri: „Jeremy Hunt teraz riadi krajinu. Je to globalistický prevrat.“ Pán Farage sa podobne vyjadril aj po vymenovaní Granta Shappsa za ministra vnútra.

Tieto vyjadrenia odsúdili židovské skupiny napriek tomu, že pán Hunt nie je Žid, ale člen anglikánskej cirkvi. Pán Shapps pochádza zo židovskej rodiny.

Marie van der Zylová, predsedníčka Rady zástupcov britských Židov, kritizovala použitie tohto výrazu: „Odborníci na antisemitizmus, ako napríklad Liga proti hanobeniu, označujú ‚globalistu‘ za bežný antisemitský tróp založený na konšpiračných teóriách o medzinárodnej židovskej moci. Politici by sa mali vyhýbať používaniu tohto termínu,
najmä keď sa vzťahuje konkrétne na židovské osoby.“

Jazykový spor vyvrcholil v nedeľu, keď volajúci do rozhlasovej stanice LBC zopakoval Farageove pocity, keď označil Sunaka za „globalistu“, ktorý „zrejme nemá rád Anglicko“.

Za túto poznámku moderátorka LBC Sangita Myska, ktorá predtým pôsobila v BBC, pokarhala volajúceho slovami: „Keď budeme pokračovať v tomto rozhovore, prosím, nepoužívajte už viac výraz globalista, pretože mnohí z mojich židovských poslucháčov to budú považovať za neuveriteľne urážlivé, pretože sa to niekedy používa aj ako rasistické znevažovanie židovskej komunity.“

„To nie je pravda,“ odvetil poslucháč. „Keby som mal na mysli Židov, povedal by som Židov.“

Pán Farage, ktorý predtým pôsobil ako moderátor v televízii LBC, túto výmenu komentoval s ľútosťou: „Slová, ktoré mainstreamové médiá zakazujú, to nie je dobré“.

Pán Farage sa tiež podelil s definíciou globalizmu z Oxfordského slovníka angličtiny, ktorá znie: „Globalizmus: „Presvedčenie, že udalosti v jednej krajine ovplyvňujú udalosti vo všetkých ostatných krajinách a že hospodárska a zahraničná politika by mala byť prospešná pre celý svet, a nie pre jednotlivé krajiny.“ https://cz24.news/velky-reset-britania-padla-s-rishi-sunakom-je-prevrat-wef-dokonceny-vyraz-globalista-je-antisemitsky-a-mal-by-byt-zakazany/

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: