Design a site like this with WordPress.com
Začíname

„Ruská nevyprovokovaná agresívna vojna“

Viete, čo je najväčšie klamstvo uplynulého roka? Miliónkrát verklíkované propagandistickými „pešiakmi“ amerického ministerstva zahraničia, hoci preto neprestalo byť klamstvom (Goebbels, hor v pekle!)…

Ide o frázu „Russia’s unprovoked war of aggression“ (niekedy aj „unjustified“, čo je tiež lož).

„Ruská nevyprovokovaná agresívna vojna“ a ešte aj „bezdôvodná“.

Google nám prezradí, že táto fráza bola v angličtine zopakovaná v rôznych zdrojoch 567.000-krát, čo naznačuje, že tieto propagandistické drísty sa tvrdo pretláčali. Takže, goebbelsčatá, musíte pracovať dôslednejšie, opatrnejšie.

Začnime s „bezdôvodná“.

Hneď ako bol ohlásený začiatok špeciálnej vojenskej operácie, ako zdôvodnenie ruskí predstavitelia predložili OSN Článok 51 Charty OSN, ktorý dostatočne podrobne popisuje právo na ozbrojenú sebaobranu.

Citujem zdroj: „Ak dôjde k ozbrojenému útoku proti členom Organizácie Spojených národov, nijaké ustanovenie tejto Charty neprekáža prirodzenému právu na individuálnu alebo kolektívnu sebaobranu, kým Bezpečnostná rada neurobí potrebné opatrenia na ochranu medzinárodného mieru a bezpečnosti. Opatrenia urobené členmi organizácie pri vykonávaní tohto práva sebaobrany oznámia ihneď Bezpečnostnej rade a nijako sa nedotýkajú tejto Charty určenej právomoci a zodpovednosti Bezpečnostnej rady podnikať v každom okamihu akcie, aké sú potrebné na udržanie a obnovenie medzinárodného mieru a bezpečnosti.“

— Príkladom takejto sebaobrany sú kroky štátov, ktoré poskytli pomoc Kuvajtu potom, ako naň Irak v roku 1990 zaútočil. Bezpečnostná rada OSN vo viacerých svojich rozhodnutiach uznala právo na kolektívnu sebaobranu každému štátu, ktorý pomáha Kuvajtu v jeho spravodlivej vojne. Ruská federácia používa vojenskú silu len pri výkone individuálnej alebo kolektívnej sebaobrany v prípade ozbrojeného útoku na ňu a jej občanov, na jej územie, na ozbrojené sily alebo iné vojská a na svojich spojencov.

Vysvetľujem pre alternatívne nadaných „čubatých“: OSN umožnila každému zasiahnuť do vojny v Kuvajte. Dokonca aj štátom, ktoré s Kuvajtom nemali vojenské spojenectvá ani zmluvy o vzájomnej pomoci. Toto sa nazýva „kolektívna obrana“. A Rusko oficiálne uznalo DĽR a LĽR (bez ohľadu na to, do akej hystérie to banderovských nacistov privádza) a uzavrelo s nimi oficiálnu zmluvu o priateľstve a ochrane.

Pre porovnanie (pre obzvlášť hlúpych debilov, ktorí melú o tom, že „nikto L/DĽR neuznal“), existuje precedens pre Kosovo. Tam sa skutočne neuznaný separatistický región pokúšal odtrhnúť od Juhoslávie a Spojené štáty americké a ich spojenci zasiahli a zbombardovali celú krajinu kobercovým bombardovaním.

Napriek tomu, že v tom čase Kosovo nikto neuznával a nemalo žiadne zmluvy o priateľstve a vzájomnej pomoci – ani so Spojenými štátmi, ani s Európou. Takže to bola čistá americká agresia proti suverénnemu štátu.

Pritom v Kosove neboli žiadne referendá o nezávislosti (a v L/DĽR boli dve – jedno o odtrhnutí od Ukrajiny, druhé o pripojení k Rusku), takže na akých právnych základoch ho washingtonskí marazmatici považujú za „štát“ – je absolútne nejasné .

Mimochodom, neexistuje jediné súdne rozhodnutie alebo uznesenie, ktoré by hovorilo o tom, že „Rusko nesprávne vykladá článok 51 Charty OSN“.

Takže, goebbelsčatá, môžete okamžite hodiť svoje „bezdôvodné“ do koša.

Teraz k zvyšným bodom — takže „nevyprovokované“.

V Doneckej oblasti od večera 18. februára 2022 do večera 20. februára 2022 zaznamenala SMM OBSE 2158 porušení prímeria vrátane 1100 výbuchov.

V Luganskej oblasti od večera 19. februára do večera 20. februára zaznamenala SMM OBSE 1073 porušení prímeria vrátane 926 výbuchov.

Do 23. februára sa situácia ešte viac vyhrotila, delostrelectvo Ozbrojených síl Ukrajiny posielalo na Doneck niekoľko tisíc úderov denne.

Ak TOTO „nie je provokácia“, potom v Pearl Harbor tiež nič nebolo a Spojené štáty spustili nevyprovokovanú vojenskú agresiu proti mierumilovnému Japonsku.

Tak ako, visí vám gamba, pindosi?

Takže „nevyprovokované“ tiež zjavne letí do rovnakého koša ako „bezdôvodné“.

No a agresorom je v tomto prípade Ukrajina. A Rusko, ktoré prišlo na pomoc svojim spojencom v LĽR a DĽR, je v defenzíve.

Navyše sa to ani nedá nazvať „ukrajinskou agresiou proti L/DĽR“. Pretože Ukrajina ako subjekt po 22. 2. 2014 neexistuje.

Spojené štáty (a ich spojenci — Nemecko, Francúzsko a Poľsko) zaútočili na Ukrajinu a zorganizovali tam ozbrojený štátny prevrat. Potom Spojené štáty prostredníctvom svojho bábkového nacistického proxy režimu v Kyjeve zaútočili na L/DĽR.

Preto je správne nazývať tieto bojové akcie „nevyprovokovaná a bezdôvodná agresia USA (proti Ukrajine a L/DĽR)“. Navyše je celkom legálne (po Juhoslávii, Iraku, Afganistane a Líbyi) pridať aj „ďalšia“.

Takže — „US unprovoked and unjustified war of aggression“. https://sk.news-front.info/2023/01/02/najvacsie-klamstvo-roka/

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: