Design a site like this with WordPress.com
Začíname

Všetky tanky vyžadujú dennodennú opteru

Vyslání tanků na Ukrajinu jasně ukazuje jednu věc: nyní se jedná o válku Západu proti Rusku

Napriek širokému odporu nemeckej spoločnosti nakoniec došlo k tomu, že kancelár Olaf Scholz prišiel podvečer (predvčerom, 24. január 2023) pred parlament a povadlým hlasom tam oznámil, že vláda “po dlhých rokovaniach s partnermi” predsalen pošle na Ukrajinu tie tanky Leopard 2.

A je to. 

Všimnime si, že už jasnejšie nemôže byť povedané, že to vymohli “partneri”. Chcú to USA, Nemecko muselo nakoniec súhlasiť.

Technikálie

Technicky  vzaté ide o nejakú necelú dvadsiatku Leopardov a tridsiatku Abramsov z USA – ale to je len prelomenie membrány, ďalšie budú nasledovať už utajene, bez vedomia verejnosti. Tanky sú ale neskutočne zložité stroje, sami Američania to uviedli ako slabosť Abramsov, všetky tanky vyžadujú dennodennú opteru. Čistenie a výmena poškodenia. Organizovať sklady tisícov typov súčiastok v podmienkach armády(!) a to ešte v poľných podmienkach (!!!) je samotná podstata modernej technickej vojny, jaj základný problém. Boli ste niekto na vojne pri technike? Západ svojho času neuzbrojil Východ, ale armáda sa stala tak zložitou, že vtedajší “socialistický” systém byrokracie (a rozkrádania) to nezvládol. Myslíte, že Ukrajinci, známy to symbol poriadku a disciplíny, to zvládnu? 

Bude zrejme treba zavolať odborníkov, poradcov, možno celé posádky tankov z krajín pôvodu. Ukrajina je vykrvácaná, nemá už chlapov vhodných do armády. Prídu Nemci na Ukrajinu?

Zelenský túto novú etapu vo vojne označil za vznik “tankovej koalície“. Vytvorí sa vraj “päsť slobody”, ktorá “udre na tyraniu”. A chce ešte, aby mu Západ dodal lode, ponorky, lietadlá … Šialenstvo Zelenského ale aj celého NATO proti Rusku je už explicitné (viď Pravda)

Luboš Blaha označil nemecké tanky proti Rusom na ukrajinskom území za návrat fašizmu. “Opäť sa potvrdilo, že všetky tie západné humanistické rečičky sú len trápne pozlátko a v skutočnosti mali vždy len jediný cieľ – vojnu a zabíjanie Rusov“, napísal.

Analógia je jasná. Lenže Luboš by mal rozlišovať medzi geografickými podobnosťami a politickými rozdielmi. Dnes zas útočí Západ na Východ, to hej, po Francúzsku (1812) a Nemecku (1941) teraz túto chybu úplne dementne opakuje USA (2023). Jedná sa teda o tretiu takúto inváziu Západu do Ruska, a zároveň aj o Tretiu svetovú vojnu.

Napoleonove časy sú prílišná minulosť, ale Hitlerov útok vieme posúdiť lepšie. Je označovaný za jeho základnú chybu, jeho jedinú strategickú chybu. Červená armáda síce podľa predpokladov rýchlo skolabovala, ale nekonečné oblasti Nemecko proste nedokázalo ovládnuť, skutočne okupovať,  a tak kým bojovali vojaci v Stalingrade, do diery v tyle im prešli prakticky ničím nebrzdené ruské vojská – a bolo po vojne.

V dnešnej dobe je takisto Rusko nedobytné. Nekonečné pláne su tam stále a prejavuje sa to aj priamo na bojoch v Donbase. Ovládnuť tie oblasti je aj pre Rusov obtiažne.

Čo teda USA chce dosiahnuť? Chce dobyť Krym a čiernomorské pobrežie pre Ukrajinu? Nie, rozhodujúci ľudia v USA vedia veľmi dobre, že k tomu nedôjde, že dosiahnu iba jedno – eskaláciu vojny, použitie horších zbraní. A o to jediné aj sviniam za Atlantikom ide. Bez preháňania, chcú smrť Európy. 

Americkí a kozmopolitní šovinisti nenávidia Rusko, nenávidia Nemecko, a zničenie týchto celkov chcú dosiahnuť. My sa len zvezieme s nimi do záhuby, respektíve koloniálnej biedy na úrovni 19. storočia.

Fašizmus?

Nie že by to bolo podstatné, ale na Rusko teraz určite neútočí žiaden “fašizmus”, ani “nacionálny socializmus”, nič také. Útočí naň jeho presný opak, americký anglosionizmus. Chápeme, že hlavne pre Rusko je “boj proti nemeckému fašizmu” veľmi vhodný motivujúci slogan, je na ňom položená celá ich povojnová ideológia. A chápeme, že aj pre tunajších ľudí ako Blaha je najjednoduchšie použiť starú schému z minulosti. Ale je vadná a preto pre poznanie veci nevhodná. Jediné, čo táto svetová vojna má s minulou je to, že stojí Zápd proti Východu, tam ale použiteľná podobnosť končí.

Američania si tiež naivne myslia, že zas dokopú Nemecko do vojny s Ruskom a potom ako príčinu tragédie zas krivo zhodia na to zlé, zlé, zlé Nemecko, na nacistov. Aby bolo jasné, nemyslím si, že germánsky svet je nejaké nevinné stelesneie pacifizmu, a vôbec si nemyslím, že súčasné Nemecko prekypuje morálnymi kvalitami – to nie. Ale Nemci stále nie sú tak blbí, aby naskočili druhýkrát na rovnaký kolotoč smrti. Je naozaj tragikomické, ako dnes “amerikožid” strká nemeckého “nacistu” do ruskej pece, a ten sa zo všetkých sil bráni. Nein, nie wieder! 

Zdravé jadro v Nemecku samozrejme dobre pochopilo, že militarizmus vypuknutý v roku 1914 skončil v roku 1945 a že namiesto pochodovania po ulici je ľahšie získať (hospodársku) moc v zákulisí. Dokázali to “nemeckým hospodárskym zázrakom” , ktorý začal krátko po vojne a doteraz neskončil. Tento zázrak zlomil väzy táboru socializmu, ktorý to zo svojimi bírešmi nebol schopný napodobniť a v podstate od závisti v roku 1989 pukol. Pravda, bíreši to nie sú schopní napodobniť ani dnes, ale to je už iná téma. Podstatné je to, že germánska renesancia nie je spojená s militarizmom, má iné oblasti pôsobenia.

Pravda, USA stále Nemecko explicitne ovládajú, ich okupačné vojská sú rozložené po celej krajine, ich kontrolné špionážne organizácie sú prelezené všetkými vrstvami vlády a spoločnosti BRD. Nemecko je stále okupovaná zem a teraz, práve teraz došlo na použitie hrubej sily, keď Američania zlomili vôlu samotnej vlády. Uvidíme, nakoľko bude odolávať samotná  nemecká spoločnosť a či ju Američania tiež zlomia.

Nemecko je tak aj naša jediná šanca – pretože ak ono neodolá, USA spolu s Ruskom urobia z Európy s radosťou jednu veľkú čiernu dieru (dosť možno rádioaktívnu, takí sú to psychopati, ako to svojho času dokazoval  Osuský, keď sa verejne vytešoval nad možným stronciom v Moskve).

Nie, fašizmus nie je obnovovaný, aj keď tak vreštia a oviňujú sa navzájom krížom krážom všetky strany, od ľavice cez konzervatívcov až po tzv. liberálov. Ale napĺňa sa proroctvo Hitlera, že sa spojenci, teda Amíci a Rusi, skôr či neskôr začnú ruvať v novej svetovej vojne o svetovládu. A že to bude fakticky koniec civilizovaného sveta. https://nadhlad.com/content/nemecke-tanky-na-ukrajine-ako-sa-historia-opakuje

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: