Design a site like this with WordPress.com
Začíname

Krach kuciakiády a strach z Fica

Ficobijci to mali pekne načasované. Aká náhodička, – na začiatku predvolebnej kampane mal dať súd za pravdu ich hoaxom o Ficovi ako možnom objednávateľovi vraždy novinárskeho eléva. Lenže nedal. Včera mal byť za vraždy odsúdený Kočner a to by protificovským médiám poskytlo rozlet pre fantazírovanie o tom, že konečným zadávateľom úloh pre Kočnera bol -ako inak-Fico. Lenže Kočner bol oslobodený. Takže kuciakiáda zatiaľ krachla…

Protislovenskí pravicoví stále ešte vládnuci politici od včera zavýjajú, ako keby im na nohu padlo kladivo. Kladivo na čarodejnice, ktorým chceli počas predvolebnej kampane tĺcť po Ficovi a Smere. Smola, kladivo sa im akosi vyšmyklo z ruky. Mediálne svorky, čo včera celý deň po stovkách behali okolo budovy súdu v Pezinku, po vynesení rozsudku demoralizovane skučia po kútoch svojich redakcií. A zbierajú „prekvapenia a sklamania“ od vládnucich Euroatlantikov, – proamerických politikov: Čaputovej a jej Odora, Sulíka, Hegera, Kollára, toho či onoho. Jednoducho – trúchlohra. Takmer taká, ako nám včera predviedli slovenskí hokejisti. Nuž aká vláda, taký hokej…

Ficobijci z médií to mali na včera tak dobre pripravené. Akýsi Richard Nemec z televízie JOJ si na tento účel nastrihal logicky nesúvisiace útržky z minulých vyjadrení R.Fica. Výsledok bolo čosi o voze a koze. Chlapec by sa mal učiť od magademagóga Kovačiča z Markízy. Kovačičove zlátaniny majú akú-takú štruktúru, ale to, čo včera v tv joj vyprodukoval Nemc z jojky je iba obrovskou nenávisťou pozliepená táranina.

Keď ficobijské médiá nenachádzajú dostatok paliva na podkurovanie Ficovi na Slovensku, s obľubou sa obracajú na zahraničné zdroje. Konkrétne napr. na to, ako Nemci nechcú s Ficom ani len rokovať, alebo na to, ako česká proamerická novinárska a politická cháska unisono útočí na Fica, ako keby ten po volebnom víťazstve chystal spanilé jazdy-drancovačky do Čiech a na Moravu.

Niekedy je to všetko náramne komické. Po tom, čo Fico odhalil Sulíkove žúry za štátne peniaze v Dubaji a prípravu podobných žúrov pre partičku okolo Borisa Kollára v Južnej Amerike, vytiahol „nekonfliktný“ bitkár Krajniak fotku Fica s americkým prezidentom, -dôkaz, aký bol aj Fico rozhadzovačný a ako sa údajne pchal do zadku USA, keď bol pri moci. Krajniakov intelekt asi nie je schopný spracovať rozdiel medzi schôdzkou Fica s hlavou svetovej superveľmoci a schôdzkou Borisa Kollára s podtajomníkom podpredsedu uruguajského parlamentu. Fico nikdy nehovoril a nehovorí, že sa s vodcami Západu, vrátane USA nebude stretávať a že s nimi nebude rokovať. Naopak. Fico predsa hovoril a hovorí, že zahraničná politika jeho vlády bude vyvážená na všetky svetové strany – na Východ ale aj na Západ. Voči Rusku, Číne ale aj Amerike.

Do mozaiky krachu pripravovanej včerajšej generálnej ofenzívy vládnych politikov a ich mediálnych loveckých svoriek treba doplniť ešte jeden kamienok. V maďarskom politickom tábore sa odchodom sorosovcov z Mostu Híd v Aliancii vytvorila situácia pre event. povolebnú spoluprácu „Maďarov“ s predpokladanou budúcou vládou Smeru a spol. Fico v pro-orbánovskej maďarskej Aliancii môže nájsť ďalšieho vládneho spojenca. – Ej či tento kamienok z mozaiky v topánke ficobojcov nepríjemne omína…

Nerobím si ilúzie o ďalšom priebehu predvolebného boja Slovákov s Euroatlantikmi. Iste majú na sklade pripravenú ďalšiu protificovskú muníciu. Veď v septembri ide o veľa. Ide o geopolitický zvrat v súčasnom otrockom postavení SR. Napriek tomu, -včerajší krach kuciakiádnej ofenzívy dáva istú nádej.

-A nádej, že sa to tu na Slovensku konečne zmení, to je to, čo ugniavený slovenský národ už veľmi veľmi potrebuje. https://dedic.blog.pravda.sk/2023/05/20/krach-kuciakiady-a-strach-z-fica/

https://www.hlavnespravy.sk/za-ludi-si-pri-dovere-vlade-pocka-na-pvv-smer-neda-ani-jediny-hlas/3145558

https://www.hlavnespravy.sk/fico-na-cele-specialnej-prokuratury-stoji-zver-v-ludskej-kozi/3145134

https://www.hlavnespravy.sk/cast-medii-spustila-hysteriu-ako-si-toto-sud-dovolil/3145230

https://www.hlavnespravy.sk/belousovova-upozornuje-zacnite-sa-zaoberat-prepojenim-zsuszovej-na-lipsica-a-danka/3145142

https://www.hlavnespravy.sk/rodiny-zavrazdeneho-novinara-a-jeho-snubenice-nerozumeju-verdiktu-sudu/3144914

Režim toľko zdôrazňoval dôležitosť vraždy Kuciaka, a zároveň to spájal s Kočnerom, až sa z prípadu stal neriešiteľný problém.

Inými slovami:

Treba odsúdiť nejakých páchateľov, a treba odsúdiť Kočnera.

Ale – o vine Kočnera a Zsuzsovej nie sú žiadne riadne dôkazy, skôr naopak. Prvý súd dopadne oslobodením.

Najvyší súd zaberie pre režim a so všeobecný zdôvodnením prípad vráti. Ale to nestačí. Kedže nejakých nových dôkazov stále niet a prípad by dopadol znova oslobodením, bolo treba niečo vymysleiť. Tá finta je: k prípaduboli pridané ďalšie tri prípady “pripravy vraždy prokurátorov”.

Výsledok: Kočner je síce zas oslobodený, ale Zsuzsová dostala trest (25 rokov) za prokurátorov, a to je formálne spojené aj s Kuciakom, takže aspoň niečo pre rozbúrenú lúzu.

Ale je to polovičaté riešenie, ktoré nakoniec neuspokojuje nikoho. 

Zákulisné obchody?

Nerobíme si ilúzie o stave súdnictva. Ak režim niekoho chce odsúdiť, tak ho odsúdi (viď Kotleba a jeho 1488 zločinov na 4.4 roka). Prečo nie Kočnera?

Zamyslieť sa možno nad tým, či Kočner nie je už chránený, a či  nesľúbil vypovedať nejaké veci správnym politickým smerom. Kočner má už na krku trest za “falšovanie zmeniek”, okolo 20 rokov, ale viem si predstaviť, že tento dlhoročný proamerický agent by za kajúcnicke výpovede mohol po pár rokoch dostať nejaké nové riešenie a ísť na slobodu (u nás sa dá stále všetko). 

Máme očakávať pred voľbami v septembri Kočnerove “šokujúce” výpovede? Nie je to vylúčené. https://nadhlad.com/content/kuciak-vymackavany-maxima-druhy-rozsudok-specializovaneho-sudu

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: