Design a site like this with WordPress.com
Začíname

O nejnovější provokaci ukrajinských nacistů v Kerčském průlivu

kratene
Vzhledem k tomu, že Porošenko má v současné době velmi nízkou popularitu, a že nemá ksakru žádnou šanci být zvolen znovu (přinejmenším nikoli ve volbách, které budou alespoň minimálně důvěryhodné), je zcela zřejmé, proč se ukronacistický režim v Kyjevě rozhodl vyvolat další krizi, z níž obviní Rusko.
Evidentně šlo o ukrajinskou provokaci, protože tyto lodě tudy proplouvaly mnohokrát a nikdy nebyl problém, pokaždé se hlásily dopředu. Tentokrát ne.
Kerčský incident: Porošenko vyhlásil na Ukrajině stanné právo poté, co ruská loď taranovala v Kerčské úžině ukrajinský vojenský remorkér pro vlečení minových sítí! Rusko v reakci zahájilo blokádu Kerčské úžiny! Událost připomíná Tonkinský incident, který byl záminkou pro válku ve Vietnamu! Ukrajinská armáda dostala rozkaz přesunout se k hranicím s Krymem, Američané na základně Ramstein v Německu mají letecký poplach!
velmi dobre sme vedeli,ze prekracujeme hranice,ale taky bol rozkaz
Dňa 25. 11. 2018 ukrajinské bojové člny vykonávali nebezpečné manévre v rozpore s článkami 19. a 21. Dohovoru OSN o morskom práve. Ukrajinci narušili štátnu hranicu Ruska a nelegálne vstúpili do dočasne uzavretej námornej oblasti ruského teritorálneho mora. Ukrajinci zákonné požiadavky ruskej pohraničnej stráže na zastavenie ukrajinských člnov ignorovali a snažili sa utiecť smerom na Berďjansk, z ktorého vyplávali.
Ukrajinská provokácia však zlyhala. Rusko nevyužilo najradikálnejšiu formu riešenia a nerozstrieľalo ukrajinské člny, na čo malo právo. Ak by k podobnému incidentu prišlo v Sueze, Panamskom prielive či Gibraltare, takisto by nasledovali silové riešenia. Rusi Ukrajincov nezlikvidovali a ukázalo sa, že nervy ukrajinských kapitánov neboli zo železa. Ukrajinskí námorní dôstojníci chápali, o čo ide a takisto chápali, že im americkí a ukrajinskí špecialisti určili úlohu sakrálnej obete.
Systém prechodu zahraničných vojnových lodí cez ruské teritoriálne vody je dávno známy a vychádza z medzinárodných noriem. Ukrajinci dobre poznajú tento systém, ukrajinské bojové lode prednedávnom s ruským vojenským sprievodom prešli cez Kerčský prieliv, keď smerovali do ukrajinských prístavov na pobreží Azovského mora a vedeli, ako sa majú správať. Ukrajinské člny vedome porušili všetky existujúce medzinárodné pravidlá.
Dňa 25.11.2018 tri ukrajinské bojové člny Berdjansk, Nikopol a Jana Kapu nezákonne prekročili na inom mieste ako mali ruskú hranicu, prenikli do akvatórie ruského teritorálneho mora a rýchlo sa presúvali ku Kerčskému prielivu, oddeľujúcemu Azovské a Čierne more. Na otvorenom medzinárodnom rádiovom 16 kanáli ich ruské velenie niekoľkokrát požiadalo, aby ukrajinské lode zastavili svoju plavbu, Ukrajinci hrali mŕtveho chrobáka. Preto ruské vojenské sily rýchlo zareagovali, člny obsadili, ukrajinské posádky vrátane dvoch agentov ukrajinskej tajnej služby zajali a uväznili. Niekoľko ukrajinských námorníkov, ktorí kládli odpor, utrpelo ľahšie zranenia (príslušníci ruských špeciálnych síl horkokrvných ukrajinských námorníkov, ktorí kládli odpor, rýchlo umravnili. Nestrieľali však do nich podľa izraelského alebo amerického vzoru.
Ukrajinci sa na americký príkaz pripravovali na provokáciu. Niekoľko dní predtým ukrajinská tlač informovala, že v “Azovskom mori hrdinskí Ukrajinci dajú do zubov agresorovi a ukrajinské bojové člny si budú plávať kde chcú”. Tieto výzvy zneli takmer každý deň a dokonca aj po incidente, ktorý Ukrajinci uskutočnili,nUkrajinci klamali, že k incidentu prišlo v Azovskom mori. Opak je však pravdou, incident sa odohral v ruských teritorálnych vojenských vodách, kde bol zakázaný vstup iným lodiam. (Takéto medzinárodné plavidlá platia všade na svete, a v prípade, ak by sa napríklad jachta s dovolenkármi priblížila k vojenskej základni NATO, alebo by prenikla do vojenských vôd napríklad v Stredomorí a nereagovala na komunikáciu na medzinárodnom 16 kanáli, môžu ozbrojené sily jachtu zničiť, alebo obsadiť).
Pre Američanov a Ukrajincov by bolo najlepšie, ak by Rusi ukrajinské člny rozstrieľali. Vtedy by ukrajinskí námorníci splnili úlohu sakrálnej obete a tlak na Rusko by sa mohol výrazne zvýšiť. Rusi však reagovali primerane a ukrajinských námorníkov nezlikvidovali. Tí už teraz chápu, že zostali na žive len na základe toho, že Rusi sa rozhodli zachrániť ich životy.
Ukrajinskí vojenskí námorníci nie sú sviatoční jachtári, takže vedeli, že v prípade narušenia ruských teritorálnych a najmä narušenia vojenského priestoru, vojenské lode ruskej flotily vytiahnu podľa medzinárodného zákona svoje pohraničné vlajky a podľa medzinárodného práva budú reagovať. Američania však potrebujú posilňovať svoj vplyv v Európe, kde sa približuje stretnutie Rady Európy, tu sa stretnú lídri všetkých európskych štátov a Američania budú môcť pokračovať v obohratej pesničke o ruskej hrozbe. Porošenko vrní blahom, pretože mohol vyhlásiť stanné právo, čo znamená že môže ostať pri moci dlhšie ako predpokladal. Američania môžu Európanov vydierať a strašiť “ruskou hrozbou”, Porošenko ostáva pri moci a má právomoci v zárodku eliminovať každú kritiku svojej osoby, fašizácia Ukrajiny môže pokračovať.
Čo sa týka Ruska, konalo v súlade s medzinárodným právom. Cynici na ruských sociálnych sieťach tvrdia, že práve to je chyba, vhodnejšie by bolo, keby Rusko podľa amerického alebo izraelského vzoru arogantne porušovalo medzinárodné právo, vytváralo svoje vojenské základne na území cudzích štátov v rozpore s medzinárodným právom, bombardovalo bez vyhlásenia vojny cudzie krajiny, prípadne odstreľovalo civilistov, ktorých označí za nepriateľov podľa svojej ľubovôle. Vtedy by ich mnohí začali brať vážne a ako veľmoc.
Pozícia Washingtonu je v tejto afére zrejmá. Z ich strany zaznel príkaz – pokúste sa nezákonne prejsť cez Kerčenský prieliv a popod Krymský most. Mimochodom Ukrajinci už v minulosti niekoľkokrát vyzývali na zničenie Krymského mosta. Cez Krymský most totiž vedie zásobovanie Kryma elektrinou, plynom i vodou. Od roku 2014 Ukrajinci nezákonne odstavili obyvateľstvo Kryma od elektrickej, plynovej i vodnej siete.
Ak by ukrajinské bojové lode cez Kerčský prieliv prešli, Američania by situáciu vyhodnotili tak, že Rusi nie sú schopní chrániť svoje územie a tlak voči Rusku by vzrástol, vrátane príprav na nový Majdan v Moskve. Ak by Rusi ukrajinské bojové lode zničili, sakrálna obeť je na svete, čo sa dá opätovne využiť na enormný tlak voči Rusku.
Rusko však ukázalo, že ochranu svojho teritória berie veľmi vážne. Ukrajinskí vojaci, ktorí dobre vedeli, že narušili medzinárodné právo, sa nachádzajú momentálne v Ruskom väzení a bolo by ideálne, keby boli ukrajinskí profesionálni vojaci aj právoplatne odsúdení a v ruskom väzení by aj zostali, pretože len tak sa oslabia provokácie Ukrajincov voči Rusku. Krym a jeho teritoriálne vody sú už navždy suverénne ruské územia. Na rozdiel od Kosova, ktorého vznik iniciovali Američania a tento pseudoštát existuje v rozpore s medzinárodným právom, obyvateľstvo Kryma už jednoznačne v referende vyslovilo svoju vôľu stať sa súčasťou Ruskej federácie.
Američania sú pripravení strieľať do hispánskych imigrantov (a už aj strieľali gumenými projektilmi), snažiacich sa v oblasti San Diego preniknúť na územie USA. Rovnako musia pochopiť všetci, ktorí budú chcieť narúšať ruskú hranicu a prenikať na teritoriálne územie Ruska, že odpoveď môže byť veľmi tvrdá. Podobné vtipy už Rusko akceptovať nebude z jednoduchého dôvodu. Ak Rusko nezakročí teraz rázne, ďalšie provokácie budú pokračovať a ďalšia ruská reakcia bude o to ťažšia.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: