Design a site like this with WordPress.com
Začíname

Psy OPS

Na chvíľu sa nebudeme venovať situácii na Ukrajine z dôvodu, že na všetkých stranách zúčastnených na tejto podľa ruských vyjadrení „špeciálnej vojenskej operácii“ sa začali v plnom prúde prejavovať vojenské aktivity PSY OPS a INF OPS. Manipulácia s verejnou mienkou je v plnom prúde. To sa týka aj krajín Západu a všetkých médií. V takomto dezinformačnom poli sa bude len ťažko dať hodnú chvíľu zorientovať. Je to v danej situácii prirodzené. Takže len v skratke.

Podľa našich informácií operáciu v Kyjeve budú zrejme viesť čečenské jednotky pod velením Ramzana Kadyrova. Kto ich niekedy videl, vie, o čom je reč.

Obsadenie oblasti Charkova a elektrárne v Černobyle pravdepodobne úzko súvisí s hrozbou vyjadrenou pred začatím operácie, že Ukrajina sa môže v krátkom čase dostať k tzv. špinavej jadrovej zbrani.

Krymská operácia zabezpečila zdroj pitnej vody pre krymský polostrov, ktorým sa Ukrajina snažila držať dlhšiu dobu krymské obyvateľstvo v šachu.

Prezident Ukrajiny Zelenskij včera mohol na vlastnej koži zažiť, že aktívna podpora Západu je tu pre neho len pre prípad slovnej akrobacie a rinčania zbraňami spoza jeho chrbta. V reálnej kríze mu nikto na pomoc fyzicky neprišiel a nepríde. Ak by mohol vrátiť čas, zrejme by pristúpil k plneniu Minských dohôd. Aktuálne podľa CNN ukrajinský prezident neuskutočnil plánovaný telefonát s Mariom Draghim a údajne sa sa presunul do bunkra.

Ruská operácia zrejme skončí až novými voľbami na Ukrajine. Očakávame následne expresnú obnovu konaní v kauzách údajných korupčných škandálov západných politikov, napr. známej kauzy okolo spoločnosti Burisma Holdings, kde figuroval syn amerického prezidenta Bidena.

Čína sa postavila svojimi vyjadreniami veľmi diplomatickým spôsobom za Rusov. Po na ropu bohatom Azerbajdžane sa k rozvoju spolupráce s Ruskom pozitívne postavil aj Pakistan. Európa ani USA sa k odstrihnutiu Ruska od SWIFTu neodhodlala. Zrejme kvôli tomu, že by mohlo dôjsť po spustení náhradného platobného systému k dedolarizácii platieb za plyn, čo by urýchlilo viditeľnosť krachu ekonomiky SŠA.

Slovenská vláda sa pripravuje na prílev migrantov z Ukrajiny novelizáciou zákona o civilnej ochrane obyvateľstva (viď stránku rokovania.gov.sk).

Každý ľudský život je nesmierne dôležitý. Nikto si nezaslúži zomrieť násilnou smrťou. Avšak oveľa dôležitejšie je to, čo povedal pred časom Oscar Wilde: „Žiť, to je tá najvzácnejšia vec na svete, lebo väčšina ľudí len existuje.“. https://akw.sk/zahranicne-spravy/psy-ops/

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: