RuskoČínska-Federácia?

https://www.epochtimes.cz/videogalerie/usa-dnes-26-2-rusky-exprezident-naznacil-ze-moskva-muze-zabavit-majetek-americanu-a-dalsich-nepratel/

https://www.epochtimes.cz/2022/02/25/cina-odmita-odsoudit-rusky-utok-na-ukrajinu-z-vyvolavani-napeti-vini-usa/

Svetové spoločenstvo pod taktovkou USA ukončilo svoju existenciu. Po tom ako Rusko zaútočilo na Ukrajinu musí Západ akceptovať nový svetový poriadok. Svet už nebude jednou jedinou homogénnou zónou, ale budú v ňom viaceré zóny vplyvu. A Európania, ak chcú v ňom „prežiť“, tak sa budú musieť koncentrovať na svoje bezprostredné okolie.

V dôsledku Putinovho vojenského útoku na Ukrajinu, na ktorý z pohľadu Moskvy existovalo niekoľko veľmi závažných dôvodov, sa musí Zapad pripraviť na konfrontáciu (a či akceptanciu) novej geopolitiky. Už teraz žijeme niekoľko dní v diametrálne inom svete, aký existoval dosiaľ.

Pre Čínu je „životne“ dôležité, aby sa Rusko nestalo „druhou Ukrajinou“ a nestalo so tak novou a ďalšou sférou USA a Západu, a to obrovskou. To by ale takpovediac smrteľne oslabilo pozíciu Číny vo svete.

Preto Rusko a Čína vytvoria spoločne novú obrovskú sféru vplyvu (pokiaľ sa nestane niečo iné a „neočakávateľné“), to možno veľmi pravdepodobne očakávať, rozhovory v tomto smere už boli robené. A tam už nebudú platiť tzv. hodnoty USA a Západu a ani ich „pravidlá“.

Svojím spôsobom sa tu už rysuje podobný stav, aký bol počas studenej vojny, kedy existovali dve sféry vplyvu a možno povedať, že sa až po istú hranicu navzájom rešpektovali.

A tak veľa hovorí pre to, že ak sa konflikt v Ukrajine nevyrieši rýchlo a v prospech Ruska a jeho podmienok, tak Rusko a Čína vytvoria spoločný federatívny štát, ktorý bude vojensky a ekonomicky podstatne silnejší ako USA a EÚ.

Sféra vplyvu takéhoto štátneho útvaru bude okamžite rozšírená na celú Áziu, včítane Japonska a Filipín a veľkej časti Afriky, kde Čína v istých krajinách má už svoje pozície a vplyv.

A to by bol okamžitý koniec všetkých snáh USA o bezohľadnú a koristnícku svetovú hegemóniu.

Ak teda nepríde k skorému rokovaniu ruskej strany s „predstaviteľmi“ Ukrajiny a k dohode, kde budú akceptované zásadné požiadavky Moskvy, tak výhybky pre vznik novej federácie už sú nastavené. https://romanbednar.blog.pravda.sk/2022/02/27/svetove-spolocenstvo-v-zmysle-zapadu-k-o-dal-ho-putin-ruskocinska-federacia/

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Začíname
%d blogerom sa páči toto: