Trocha statistiky a něco k zamyšlení

Zkusme se znovu podívat na některé zvláštnosti ze statistik z minulých dvou let. A pak se zkusme znovu zamyslet – chová se naše společnost racionálně? Nedostali jsme se náhodou do stavu, kdy naše obranná reakce proti “neviditelnému nebezpečí” je už tak přehnaná, že ve skutečnosti ničí mnohem více než pomáhá?


Běžný počet počet zemřelých za rok z několika posledních let je u nás cca 112 tisíc.

V roce 1990, tedy v době obrovského stresu po revoluci, ale zemřelo v Česku 129 166 lidí!

Je to skoro stejně jako v jiném období obrovského stresu, tedy v roce 2020. To zemřelo127 976 lidí (nebo případně 131521 lidí – v roce 2015 a 2020 se totiž započítává jeden týden navíc). Prakticky všechna nad-úmrtí v roce 2020 nastala v období lockdownu a tvrdých restrikcí na konci roku.

Rok 2021 bude podle všeho ještě o kousek horší než rok 2020 (odhaduji 130 až 134 tisíc mrtvých). Většina nad-úmrtí v roce 2021 nastala na začátku roku, kdy sice mělo častější umírání na následky virových onemocnění postupně vymizet, ale “něco” zase umírání prudce vykoplo do vyšších obrátek. Tohle “neviditelné” umírání ale bylo mimo zájem médií, protože ta se v té době dál soustředila jen na  umírání s labelem COVID, ale hlavně na jejich novou pískalinku na hraní – na zázračné vakcíny s (prý) 95-100% účinností, které se začaly píchat v kdejaké ZOO nebo na nádraží, bez jakéhokoli vyšetření. Země se proměnila na obří frontu, ve které rozklepaní lidé s vytřeštěnýma očima čekali na svoji dávku zázračné vodičky. Jak nějací narkomani těšící se na očekávaný vpich heroinu.

V roce 2020 jsme tedy bohužel měli přibližně 19 500 nad-úmrtí a v roce 2021 to bude (bohužel) dalších 18 až 22 tisíc. Za dva roky tedy máme přibližně 40 tisíc nad-úmrtí, prakticky všechna ve věku 65+ let. Pro mladší a zdravé lidi nebyly ohledně úmrtnosti tyto dva roky nijak výjimečné.

Do konce roku bude lidí, kteří se uvádějí jako “oběti covidu” asi tak 32-34 tisíc. I když víme, že podle WHO guidelines se do tohoto čísla uvádějí všichni s pozitivním PCR testem bez ohledu na příčinu smrti a i sám ministr zdravotnictví řekl, že skutečných obětí COVID-19 je jen asi třetina z tohoto čísla. Přesněji – jen asi 27% z “obětí covidu” zemřelo v přímé souvislosti s covidem. Zbylé dvě třetiny byli komorbidní pacienti a zemřeli z jiných příčin, přičemž COVID-19 v tom někdy mohl (ale nemusel – nikdo to nezkoumal) hrát určitou úlohu urychlovače nevyhnutelného. Takže i při nejhorším možném čísle “covid obětí” cca 33 tisíc tu máme dalších cca 7 000 mrtvých navíc – proč umřeli? Na co?

Pokud ale počítáme s tím realističtějším počtem obětí COVIDu, tj. asi 11 tisíc mrtvých, tak tu máme cca 29 000 nad-úmrtí na “cosi neznámého”. Co to mohlo být? Že by kombinace extrémního stresu, vyčerpání obyvatelstva, neposkytování primární lékařské péče, následky experimentálních vakcín a špatně volené protokoly léčby?

Také je nutno připomenout, že v roce 2000 jsme tu měli ve věku 65+ jen 1 423 003 lidí, zatímco v roce 2019 už to bylo 2 131 630 lidí, což se v problematice zásadně projevuje také. Délka života bohužel nemůže růst donekonečna a Česko se aktuálně dostalo do určitého limitního období, kdy prodlužující se průměrný věk mnoha seniorů dosáhl mety, přes kterou už neumíme jít a logicky musí zase začít odcházet. Bohužel.

Každopádně – srovnáním statistik s jinými zeměmi víme, že následující opatření prakticky nemají vliv na epidemii:

  • tvrdé lockdowny
  • plošné nošení roušek / prachových respirátorů
  • masová vakcinace experimentální látkou

Naopak víme, že extrémně negativní vliv na zdraví a úmrtnost mají:

  • omezování či dokonce zakazování účinných léků
  • konstantní stres
  • omezení lékařské péče
  • zhoršování obecné kondice v důsledku restrikcí
  • týrání dětí
  • ignorování individuality a aplikace stejných (nesmyslných) pravidel na celou populaci (na ty ohrožené i ty mimo jakékoli ohrožení)

Přesto dál pokračujeme v tom, co naprosto očividně nefunguje. Dál podporujeme to, co prakticky najisto způsobuje obrovské škody nejen na naší ekonomice, kultuře, společenské soudržnosti a šokujícím způsobem ignorovaném pocitu štěstí a smyslu života, ale hlavně na lidských životech.

Proč v tom dál pokračujeme? Jen aby si pár oligarchů nahrabalo ještě víc miliard a novodobí totalitáři dokázali prosadit ten svůj slavný Great Reset a totální kontrolu nás všech pomocí digitálních covid pasů?

Otázka k zamyšlení – co myslíte že by se stalo, kdybychom ze dne na den úplně zrušili používání pofidérních PCR testů a začali žít stejně jako dřív? Při nemoci byste mohli jít normálně k lékaři, on by vás vyšetřil a předepsal vám vhodné léky. Při zapnutí jakékoli televize nebo otevření jakékoli stránky by se na vás nevyvalila absolutně agresivní ikonografie a zprávy ala ZEMŘETE, VŠICHNI ZEMŘETE! NEBUĎTE BEZOHLEDNÉ SVINĚ A JDĚTE NA INJEKCI!! AGRESIVNĚ ÚTOČTE NA VŠECHNY KDO NEJDOU S VÁMI!!! Nemuseli byste se všude neustále přidušovat v obličejových petriho miskách. Mohli byste normálně chodit hrát fotbal. Jít odpočívat do wellness studia. Zajít si zacvičit do posilky. Jet si zalyžovat na hory. Zrelaxovat se do kavárny nebo divadla bez dusítek a bez neustálého stresu, odkud na vás vyskočí nějaký kontrolor vašeho otrockého QR kódu. Nemuseli byste každých 5 měsíců stát v tříhodinové frontě na další podivnou injekci, o které ve skutečnosti skoro nikdo neví, co v ní přesně je.

Jaká by asi byla situace, kdybychom se chovali…normálně? Jako lidi? Zabil by nás všechny nějaký nový virus? Nebo by tu bylo stejné množství nemocných a mrtvých jako teď, ale šlo by aspoň normálně žít? Nebo by dokonce lidi byli v lepším zdravotním a psychickém stavu a tak by celý virus normálně vyšuměl, jako vždy v celé lidské historii až do magického roku 2020, kdy najednou náš imunitní systém začal fungovat úplně jinak a jediná možnost jak zůstat zdraví je neustále do sebe prát jakési injekce?

https://bornova.pub/2021/trocha-statistiky-a-neco-k-zamysleni/

Odborníci, politici i novináří začali používat nové významy českých slov. Nejznáměji “nemocný” = “zdravý” (čti “má pozitivní test”). Nově byl změněno význam slova “neočkovaný”. Tím je člověk neočkovaný a lidé s 2. dávkami.

Tedy když slyšíte vyjádření odborníka, který dramaticky sděluje, jak určité procento hospitalizací spadá na neočkované, tak se tím myslí všichni, kterým neuplynulo 14 dní od 2. dávky covid vakcíny.

Dnes kupříklad idnes.cz uvedlo:

Profesor epidemiologie a šéf Národního institutu pro zvládnutí pandemie Roman Chlíbek na svém Twitteru napsal, že je na jednotce intenzivní péče 3x více neočkovaných lidí než očkovaných.

https://www.idnes.cz/koronavirus/online

Konkrétně ve větě pana profesora epidemiologie Chlíbka je už i z popisků u jeho grafu je tedy potřeba uvažovat, že za tzv. “neočkovaného” jsou považováni lidé skutečně neočkovaní + lidé s 1. dávkou + lidé, kterým od aplikace 2. dávky neuběhlo dosud 14 dní, které se oficiálně považují za časovou hranici, kdy se oficiálně uznává bezinfekčnost.

Já přemýšlím, co se stalo se světem, kde se mění význam slov, a všichni se tváří, že to tak má být. Všichni! Kromě dezinformačních teoretiků. Ti na to upozorňují, ale jsou klasicky ignorováni.

Že se takovýmto způsobem evidují neočkovaní potvrdil také na svém Twitteru MUDr. Lukáš Pollert.

Vyléčení odmítají odejít z nemocnice

Další chuťovku připravil ředitel motolské nemocnice, který novinářům znepokojeně sdělil, že budeme zřejmě nuceni z nemocnice propustit dokonce i pacienty, kteří jsou vyléčeni. Ti ale údajně odmítají odejít.

Já nevím, jestli jsem z jiné planety, ale neměl by teda vyléčené pacienty z nemocnice někdo vyprovodit, ať už na ně kapacitou jsou nebo ne?

Lidé si stěžují na nedostatek kapacit nemocnic, které jsou přitom zčásti provozovány jako hotel. Snížující tak dostupné kapacity. Nerozumím, proč se kvůli hospitalizaci zdravých lidí musela omezovat péče pro lidi, kteří vyléčení nejsou. Někteří už dlouhé měsíce čekají na operaci nebo jiný zákrok či jen preventivní screening.

Připadá mi, že se ten koronismus už posunul do podobně od reality odtržené absurdity jako starých dobrých časů komunismu.

Podle novináře iDnes.cz je nicméně nutnost propouštět z nemocnice vyléčené pacienty důkazem krize nepředstavitelných rozměrů.

“Dalším dokladem zhoršující se epidemické situace, která vede k omezování odkladné péče a zaměření se na tu akutní, je i to, že nemocnice musí propouštět i vyléčené pacienty.

Někteří vyléčení pacienti se nechtějí nechat propustit. A to taky musí přestat. My budeme muset opravdu propouštět lidi, kteří jsou vyléčení, půjdou domů. Oni mají pocit, že lepší péči budou mít v nemocnici,“ řekl ředitel Motola v České televizi.

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/covid-motol-akutni-neakutni-odkladny-ludvik.A211125_163500_domaci_remy

V Německu musíte být očkovaní pro eutanázii?

Zvláštní nový způsob boje proti viru vyhlásili dle televize RT v Německu s odkazem na prohlášení německé Verein Sterbehilfe. Na žadatele o eutanázii je pohlíženo za potenciálního nosiče viru při osobním posuzování svépravnosti, a proto se údajně uplatňuje tzv. pravidlo 2G. Tedy očkování nebo doklad o prodělání nemoci covid-19.

Tedy neočkovaný člověk tedy zřejmě nemůže zažádat o asistovanou sebevraždu, dokud se nenaočkuje.

A nakonec jen zkratkovitě – TV Markíza uvádí, že na Slovensku by měli mít roušku i mrtví lidé a být tedy v roušce i zřejmě pohříváni. Nepředhání se odborníci ve vymýšlení absurdit?

Zdroj: https://mika.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=779534

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Začíname
%d blogerom sa páči toto: