Design a site like this with WordPress.com
Začíname

Sociální terorismus

John Gibson byl ředitelem společnosti Tripwire až do roku 2021. Od té doby se stal velmi hlasitou postavou účastnící se aktivně kulturních válek a minimálně podle svých tvrzení k tomuto postoji má svůj důvod. V pořadu Tucker Carlson Tonight přišel před několika dny s tím, že vyhazov ze společnosti, kterou v roce 2005 založil, byl způsoben „sociálním terorizmem“.

Sám tento termín popisuje takto: „[Sociální terorismus] je snaha využít strachu a zastrašování k tomu, aby se lidé změnili. Buď se skrývají, nebo předstírají, že nejsou tím, čím ve skutečnosti jsou, aby si mohli udržet práci, aby si mohli udržet svůj status. A já si prostě myslím, že to je pro svět hrozné.“ Gibson byl dle svých slov k odstoupení přinucen poté, co se rozhodl otevřeně podpořit na Twitteru zákaz potratů.

Sám tvrdí, že ve studiu nebyl jediným, kdo měl tento názor. Nikdo další však na jeho podporu nevystoupil, což způsobil dle něj právě „sociální terorizmus“ o němž dále hovoří takto:  „Vyvoláte v lidech strach, ztížíte jim práci, vyvoláte v nich obavy, že lidé odejdou z firmy, pokud nevyhodí z lodi člověka, který nesouhlasil s jejich politickými postoji. A tak opravdu nedokázala překonat vlnu nálad ostatních lidí. A pak ti ostatní lidé, kteří souhlasili, se báli ozvat. Nechtějí být další na řadě.“

Reálně však byl nakonec jediným, kdo jej otevřeně zastával. Jeho vyjádření na Twitteru bylo terčem kritiky, načež se společnost Tripwire za Gibsona omluvila a oznámila, že byl nahrazen víceprezidentem Alanem Wilsonem. Sám Gibson prezentoval, že odstoupil dobrovolně kvůli internímu tlaku, což komentoval takto: „Vznikla tak neudržitelná situace, přičemž ‚nejméně špatným‘ řešením bylo, že bychom společnost prodali a já bych Tripwire zcela opustil“ Původně prezentoval světu, že odešel sám a v dobrém. V televizi Fox však vykreslil svůj příběh dosti odlišně.

Důvodem proč změnil prezentování celého příběhu má být podle komentáře pro magazín PC Gamer snaha dát celé události lidskou tvář nikoliv však snaha poškodit Tripwire: „Nevyjadřuji se proto, abych tlačil na svou bývalou společnost, ale abych zvýšil povědomí s nadějí, že se v budoucnu někteří lidé pozastaví a zváží, než začnou pronásledovat lidi na sociálních sítích, protože to může někomu zničit život.“ https://www.zing.cz/novinky/96401855/byvaly-reditel-tripwire-znicen-cancel-culture/

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: